Washington - Boston 2:1Boston znovu prohrál, Pastrňák s nulou. Narazí na Mrázka

Aktualizováno

Hokejisté Washingtonu porazili v závěrečném utkání ve skupině o nasazení do play off NHL Boston 2:1 a do 1. kola půjdou ze třetího místa Východní konference. Bruins, kteří získali v nedohrané základní části Prezidentovu trofej pro nejlepší tým, prohráli i třetí duel po obnovení sezony přerušené pandemií koronaviru a skončili čtvrtí. Capitals narazí na New York Islanders a Boston bude hrát s Carolinou, která má v kádru českého gólmana Petra Mrázka. V prvním kole play off si zahraje i Columbus, který v rozhodující bitvě vyhrál nad Torontem 3:0 a může se těšit na sérii s Tampou Bay. Ve skupině o nasazení do play off tým St. Louis podlehl po nájezdech Dallasu 1:2. Poražení se utkají v 1. kole play off s Vancouverem, vítězný Dallas narazí na Calgary.

David Pastrňák (88) z Bostonu a brankář Washingtonu Braden Holtby (70).

Jednou asistencí se na prvním vítězství Washingtonu podílel obránce Michal Kempný. V dresu Capitals nechyběl ani útočník Jakub Vrána, naopak nenastoupil zadák Radko Gudas, jehož nahradil v sestavě Slovák Martin Fehérváry. Gólman Vítek Vaněček i potřetí kryl z lavičky záda Bradenu Holtbymu a na svou premiéru v NHL stále čeká.

V dresu poražených si připsali po gólové přihrávce útočníci David Krejčí a Ondřej Kaše, který se po pozdějším připojení k týmu kvůli karanténě zařadil do sestavy Bruins poprvé v dohrávce sezony.

Naopak i potřetí vyšel naprázdno kanonýr David Pastrňák, který díky 48 gólům v základní části získal spolu s Rusem Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce a s 95 body byl třetí v produktivitě.

Bezbrankový stav prolomil 16 sekund před koncem úvodního dějství T. J. Oshie. Šanci vyrovnat měl ve 25. minutě Kaše, ale ztroskotal na Holtbym. V čase 42:49 se dostal k vyhozenému puku za obranu Bruins Tom Wilson a z levého kruhu zamířil k protější tyči. Druhou přihrávku si připsal Kempný.

Boston v 51. minutě jen zkorigoval výsledek. Krejčí předal kotouč Kašemu, který projel do útočného pásma a vysunul Jakea DeBruska, jenž prostřelil Holtbyho mezi betony.

Toronto nedalo ani gól

Na boje o Stanley Cup musí zapomenout Toronto, které prohrálo rozhodující zápas s Columbusem 0:3. Tým Blue Jackets poslal v první části hry do vedení Werenski, ale pak se skóre dlouhé minuty neměnilo.

Maple Leafs se marně snažili vyzrát na finského gólmana Korpisala, ten byl neprůstřelný. Když pak v 52. minutě Foudy navýšil náskok, byl Columbus postupu do prvního kola play off blízko. Jeho výhru pak pečetil trefou do prázné branky Foligno. Vítězný tým narazí na Tampu Bay.

Hokejisté St. Louis prohráli ve skupině o nasazení do play off s Dallasem 1:2 po samostatných nájezdech. Přitom je už ve 4. minutě poslal do vedení Thomas a o náskok přišel tým Blues až 31 sekund před koncem třetí části hry.

V prodloužení zápas vítěze nenašel, rozhodly až samostatné nájezdy. Tam neuspěl ani jeden ze střelců St. Louis, za Dallas ve druhé sérii skóroval Rus Gurjanov. V prvním kole play off se St. Louis utká s Vancouverem, Dallas si zahraje s Calgary.

Kvalifikace play off NHL:
Západní konference (Edmonton)
O nasazení do play off
St. Louis – Dallas 1:2 po SN (1:0, 0:0 0:1 – 0:0, 0:1)
Branky: 4. Thomas - 60. Pavelski, rozhodující sam. nájezd Gurjanov. Střely na branku: 22:38. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Allen (St. Louis), 2. Pavelski, 3. Chudobin (oba Dallas).
Východní konference (Toronto) - 5. zápas
Toronto – Columbus 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 7. Werenski, 52. Foudy, 60. N. Foligno. Střely na branku: 33:22. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Werenski, 3. Foudy (všichni Columbus). Konečný stav série: 2:3.
O nasazení do play off:
Washington - Boston 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 20. Oshie, 43. T. Wilson (Kempný) - 51. DeBrusk (O. Kaše, Krejčí). Střely na branku: 25:31. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Oshie (oba Washington), 3. DeBrusk (Boston).