Úterý 16.4 17:00 - Městská knihovna v Milevsku

• Toulky za poznáním - Z hlubin oceánu na Azorské ostrovy

Úterý 16.4 18:00 - Dům kultury Milevsko

Výhru Milevska nad Bernarticemi pojistil ze dvou penalt po přestávce Matěj Volf

MILEVSKO – K předposlednímu přípravnému utkání si pozvali fotbalisté Milevska na neděli 9. srpna nedalekého soupeře z Bernartic. Pikantní souboj, ve kterém se aktéři na obou stranách velmi dobře znají, protože mnohdy oblékali i opačný dres, si nenechalo ujít 120 diváků. Taková návštěva v Milevsku často nechodí ani na krajský přebor. Samotné utkání nabídlo nejatraktivnější podívanou zhruba v úvodních 25 minutách do první přestávky na pití. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou, a přestože měli více míč v držení domácí, tak velké šance počítaly také Bernartice. Ve 29. minutě se ale prosadil po prostrčení od Hadáčka chladnokrevným zakončením nejmladší hráč na hřišti – milevský dorostenec Ondřej Souček. Po změně stran už tempo zápasu oboustranně opadlo a utkání se spíše dohrávalo. Diváci na hřišti viděli více emocí, než pohledných fotbalových akcí a brankových příležitostí.

Po změně stran se prosadili domácí ještě dvakrát, v obou případech Matěj Volf proměnil pokutové kopy – v 51. minutě zastavil Trantina nedovoleně Málka a v 85. minutě Ťupa samotného Volfa – 3:0. Generálku sehrají Milevšťáci v sobotu 15. srpna od 17 hodin v Petrovicích, Bernartice hostí v neděli 16. srpna od 17 hodin Božetice.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Sokol Bernartice 3:0 (1:0). Branky: 51. a 85. Volf (obě z pen.), 29. Souček. Hráno bez karet. Přihlíželo 120 diváků. Rozhodčí: Pavel Pávec.

Milevsko: Pavel Dvořák (61. Neužil) – Martin Hejl, Vakoč, Marvan, Málek – Volf, Bártík – P. Novotný, Petr Dvořák, Souček – Hadáček. Střídali Přibyl, Süsmilich, Sedláček a Kálal.

Bernartice: T. Fučík – Brož, J. Novák, Trantina, T. Češka – Ťupa, Kukrál – Charypar, D. Novák, Peterka – Rakovan. Střídali Smrčina, Pekárek, Pěchota a Pražma.