06. srpna 2020 - 22:17

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

ilustrační snímek zdroj FB Draci

Bez hlavních opor a v prakticky úplně nové sestavě odehráli ve čtvrtek 6. srpna šumperští první zápas na ledě. Duel v Havířově začal velice dobře. Již ve 4. minutě se po krásné akci dokázal prosadit Daniel Hroch. Domácí ale vzápětí dvakrát překonali Marka Peksu, a tak se dostali v první části hry do vedení. V 17. minutě skvělou přihrávkou od Jakuba Horkého dokázal vstřelit gól Martin Hložek. Tento útočník je společně s Lukášem Vacínem nově na testování. Havířov dokázal v prostřední části hry dát dva góly. Jeden z nich pak dostal Martin Altrichter, který vystřídal v polovině zápasu Marka Peksu. Vzávěru utkání ještě snížil stav Jakub Řezáč, který tak v tomto duelu zaznamenal dva body. Šumperk podlehl Havířovu 3:4.

Branky a nahrávky: 6. Vosátko (Mastič), 10. Doktor (Procházka, Rutar), 25. Mrowiec (Doktor), 38. Chroboček (Kočí, Bednář) – 4. Hroch (Řezáč), 17. Hložek (Horký), 59. Řezáč (Spratek, Jaroš). Rozhodčí: . Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

Havířov: Daňa (30. Štipčák) – Chroboček, Mrowiec, Rutar, Dajčar, Vosátko, Ševěček, Kočí – Doktor, Bednář, Procházka – Dvořák, Zdeněk, Rousek – Mrva, Suchý, Danielčák – Mastič,

Šumperk: Horváth, Petriska        Peksa (30. Altrichter) – Kabelka, Nepokoj, Švec, Řezáč, Věntus, Dudycha, Spálovský, Kališ – Krejčiřík, Král, Uhlík – Jaroš, Spratek, Hroch – Horký, Potočný, Hložek – Haluza, Scheuter, Vacín.

Zápas začal oboustranně poměrně svižně a na první branku se čekalo jen tři a půl minuty. Pak se hostující Daniel Hroch ocitl zcela sám před domácím brankářem Daňou, roztáhl si ho a zasunul mu kotouč za záda – 0:1. AZ vyrovnal za dvě minuty. Po útoku z levého křídla se dostal puk až do předbrankového prostoru k mladému bekovi Davidu Vosátkovi, který bez problémů přehodil kotouč přes beton brankáře Peksy – 1:1.

V 10. minutě mohl nejprve poslat AZ do vedení Bednář, ale svůj samostatný únik v branku nepřetavil. Nicméně za pár okamžiků zafungovala souhra Procházky s Jakubem Doktorem a Havířov po jeho prudké střele k levé tyči poprvé vedl – 2:1. Hra pak nabídla řadu nepřesností na obou stranách, přičemž jedna havířovská vedla k opětovnému vyrovnání. Hosté vystihli soupeřovu rozehrávku, Horký našel před brankou Martina Hložka a ten střelou nad beton srovnal na 2:2. V závěru třetiny ještě ani jeden tým nevyužil zkrácenou přesilovku a zůstalo skóre po 20 minutách srovnané.

Hosté měli na začátku druhé třetiny další přesilovku, ale AZ ji s přehledem ubránil a chvíli po jejím skončení šel opět do vedení. Jaroslav Mrowiec si jako bek najel na přihrávku mezi kruhy a přesně v čase 25:00 přesnou střelou propálil Peksovy betony – 3:2.

V polovině zápasu se vystřídali v obou brankovištích gólmani. Peksu nahradil Altrichter, Daňu pak Štipčák. A oba museli hned řešit nebezpečné situace. Štipčák zlikvidoval střelu Spratka, Altrichter zakončení Dvořáka. Na konci třetiny hrál AZ přesilovku a ve 38. minutě ji využil k navýšení vedení. David Chroboček, po nepovedené střele Kočího, zamířil z mezikruží švihem přesně do pravé šibenice – 4:2. Skóre se už do druhé sirény nezměnilo, protože Spratka opět vychytal Štipčák a Mastičovo zakončení vyrazil se štěstím Altrichter.

Třetí třetina branku dlouho nepřinášela, přestože příležitosti na obou stranách byly. Havířovský Rousek však v dobré pozici ve 48. minutě, po ataku obránce, mířil nad. Na druhé straně v přesilovce v 51. minutě Nepokoj svou bombou těsně minul horní růžek havířovské branky. V 55. minutě měl AZ v krátkém sledu 3 gólové příležitosti, ale Mastič, Danielčák ani Vosátko se nemohli ze vstřelené branky radovat.

Až v 59. minutě se v přesilovce prosadil šikovně zblízka hostující Jakub Řezáč a bylo to 4:3. Následoval oddechový čas Draků a hned po rozehrání i jejich power-play. V ní havířovské zmáčkli, ale puk už do domácí klece nedostali. A protože ani domácí jejich prázdnou branku netrefili, zůstalo skóre 4:3 pro AZ.

Řekli po zápase:

Jiří Režnar (AZ Hiemstaden Havířov): „Bylo to první utkání, hra byla taková neurovnaná. My jsme nechali mimo hru zkušené hráče. Naopak ti mladší a ti, kteří jsou u nás na zkoušku měli příležitost se ukázat a zabojovat o smlouvu. Zítra budeme mít jednání, kde se bude o jejich dalším působení u nás rozhodovat. Oni samozřejmě přišli z juniorky nebo nižších soutěží a jsou tedy zvyklí na jiný styl, než je ten náš. Jinak se zápasem jsem spokojen, byly tam krásné momenty i ty špatné, ale to k tomu patří. Příprava nám běží dál a příští týden nás čeká další zápas.“

Martin Sobotka (Draci Pars Šumperk): „Obraz naší hry odpovídal tomu, že jsme čtyři dny na ledě. Vázla nám kombinace a přechod středního pásma, hodně jsme chybovali v obranném pásmu i na útočné modré čáře. Na tom budeme muset hodně pracovat. Jinak si myslím, že utkání splnilo svůj účel. Viděl jsem kluky v zápase, včetně těch nově příchozích. Celkově to na první zápas bylo slušné. Výsledek 4:3 proti silnému Havířovu je pro nás hodně přijatelný.“

Autor: red., Dominik Mihailescu,