Milada Run vyhráli Churaňová a Vaš, na desítce startovali Kreisinger a Joglová

tisková zpráva | 04.08.2020 | přečteno: 3794×

Zajímavá jména a pěkné výkony přinesl čtvrtý ročník ústeckého Milada Runu. Hlavní závod na půlmaratonské distanci vyhráli David Vaš a v ženách Radka Churaňová, na desítce vytvořil traťový rekord Jirka Csirik, který si poradil i se svým koučem, olympionikem Janem Kreisingerem.

První srpnovou neděli proběhl za tropického počasí čtvrtý ročník oblíbeného závodu Milada Run. Na hlavní pláži jezera Milada se konalo sportovní klání všech věkových generací. Dětských běhů na 500 a 1000 metrů se zúčastnilo téměř devadesát dětí. Nejrychlejším na kilometrové trati byl Tomáš Netík a Lucie Šlamborová, na poloviční trati brali zlato Štěpánka Skokanová a Šimon Kaliba. Všechny děti obdržely účastnické medaile a také si mohly plácnout s maskotem dinosaurem, kterého na dětskou trať vyslala Olympia Teplice. V rodinném závodě dominoval tým Nektaři složený z rodiny Netíkových.

V pravé poledne odstartoval primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický závod na půlmaratonskou vzdálenost. Zde byl hlavním favoritem David Vaš, který potvrdil, že patří do české špičky a jednoznačně si doběhl pro vítězství s časem 1:15:45. Stříbrnou příčku obsadil Michal Vokrouhlík (1:18:47) a pro bronz si doběhl triatlonista Zbyněk Kudrna (1:19:49). Roli ženské favoritky splnila Radka Churaňová, držitelka českého rekordu v běhu na 24 hodin. Půlmaraton vyhrála v čase 1:28:58. Druhá doběhla pravidelná domácí účastnice Milada Tour Jarmila Sobecká (1:36:29), třetí pak Ivana Vávrů (1:38:48). Půlmaraton i v tak tropickém počasí dokončilo 84 závodníků.

Desetikilometrová trať byla nejpočetněji obsazená. Vyběhlo na ni 172 závodníků. Nebylo pochyb, že čelo závodu bude patřit elitním běžcům Jirkovi Csirikovi a olympionikovi Honzovi Kreisingerovi. Jirka zvítězil v traťovém rekordu 34:07, druhý Honza dobíhal za 34:55 a třetí, o téměř generací starší Honza Rada, za 37:19. Bronzového jmenovaného předběhla ještě česká ženská jednička Marcela Joglová (36:56). Další dvě ženy v pořadí na stupních vítězů pak byly Hanka Jakubíčková (40:03) a Klára Mirvaldová (41:36). Poslední tratí, na kterou se závodníci vydali, byla ta pětikilometrová. Zde bralo zlato dravé mládí z Dukly Jan Hock (17:12), za ním doběhl ústecký Petr Zuda (17:17) a třetí v pořadí Honza Karko (17:35). Mladší ročníky se probojovaly na bednu i v ženách. První a třetí místo braly teprve osmnáctileté holky – vítězka Jana Pekařová (20:10), třetí Alena Tylšová (20:41). Mezi ně se vklínila Eva Slavíková, stálice Milada Tour, za 20:15. Před samotným vyhlášení proběhla autogramiáda elitních běžců. Závodníci mohli získat podpis od Honzy Kreisingera, Jirky Csirka, Davida Vaše, Marcely Joglové či Radky Churaňové. Zájem byl i o fotografování s nimi. Po celou dobu závodu fungoval skvělý závodní servis, občerstvovací stánky od Globusu, Osvěžírny, Hugo Café, Family Bakery, Pivovaru Velké Březno a také dětský koutek Olympia Teplice, který navštívilo přes šedesát dětí.

Všichni běžci, ale i celý organizátorský tým zaslouží velký respekt. Běh na trasách kolem jezera v tropickém počasí byl opravdu náročný.

,,Těší nás desítky pozitivních ohlasů, poděkování za organizaci, zázemí i doprovodné aktivity. Mnoho účastníků bylo překvapeno, že regionální závod s rodinnou atmosférou dosahuje takové úrovně. Popravdě tolik děkovných zpráv jsme po závodě nikdy nedostali,“ potěšilo ředitele seriálu Milada Tour Michala Neustupu.

Seriál Milada Tour zakončí už 15. 8. Cyklozávod Milada, kde budou také vyhlášeni absolutní vítězové celého seriálu. Tak sedněte na kolo a ukažte, že i cyklistika na jezeře Milada má své kouzlo.

Výsledky závodu s diplomem ke stažení naleznete ZDE.

Průběžné pořadí seriálu Milada Tour naleznete ZDE.

Kompletní fotogalerii pak naleznou závodníci během několika dnů na našem úložišti ZDE.