Arsenal získal po třech letech FA Cup, finále s Chelsea rozhodl dvěma góly Aubameyang

Fotbalisté Arsenalu získali po třech letech Anglický pohár, ve finále porazili po obratu londýnského rivala Chelsea 2:1. Oba góly „Kanonýrů“ vstřelil kapitán Pierre-Emerick Aubameyang, “Blues" navíc od 73. minuty dohrávali bez vyloučeného Matea Kovačiče. Arsenal si připsal rekordní 14. triumf v soutěži.

Tento článek je více než rok starý.

Londýn (Aktualizováno: 21:35 1. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Derby londýnských celků ve Wembley načala lépe Chelsea, která se v páté minutě ujala vedení díky Christianu Pulisicovi. Po necelé půlhodině hry srovnal z penalty Aubameyang.

Klopp si podmanil Anglii a získal prestižní trenérské ocenění. V proslovu smekl před Fergusonem

Číst článek

Jednatřicetiletý gabonský reprezentant obrátil skóre v 67. minutě, kdy ve vápně obehrál beka Kurta Zoumu a zblízka překonal brankáře Wilfreda Caballera. Chelsea se v závěru musela obejít bez Kovačiče, jelikož chorvatský záložník dostal druhou žlutou kartu.

Arsenal vyhrál Anglický pohár rekordně počtrnácté. Triumf jim zároveň zajistil účast v příštím ročníku Evropské ligy.