Čtvrtek 28.3 16:00 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

• Basstard Beatz w. Magenta & Tony P

Čtvrtek 28.3 21:00 - Klub K2 Sokolský ostrov 1, České Budějovice

Dynamo padlo na půdě vicemistra z Plzně. Kouč Horejš byl ale spokojen

PLZEŇ – Velmi těžkým utkáním vstoupili fotbalisté Českých Budějovic do přípravy na podzimní start Fortuna:ligy. Po zrušení zápasu s výběrem Vyšehradu, ve kterém se objevil koronavirus, svěřenci kouče Davida Horejše nastoupili až dnes proti vicemistrovi aktuálního ročníku Viktorii Plzeň. Západočeši na domácí půdě zvítězili 2:0, když se prosadili slovenský nováček Káčer a navrátilec ze střelecky úspěšného hostování Matějka. Kouč Dynama byl přesto spokojen. „V naší hře byly pasáže, kdy jsme byli velice spokojeni. Na druhou stranu tam byly i pasáže, kdy tam drobné chyby byly. Plzeň je soupeř, který nás pak dokázal potrestal,“ uvedl pro klubový web trenér David Horejš, kterého tak mrzí vzhledem k úzkému kádru zejména zranění útočníka Davida Ledeckého.

České Budějovice poprvé vyzkoušely i testovaného krajního obránce z Brazílie Almeidu, který patří druholigovému Táborsku. Za Plzeň zase chytal exbudějovický Staněk. Za týden v sobotu 8. srpna sehraje Dynamo druhé přípravné utkání proti Táborsku, poté zamíří na soustředění do Rakouska. Tam se utká s Craiovou a Salzburgem.

FC Viktoria Plzeň – SK Dynamo ČB 2:0 (1:0). Branky: 31. Káčer, 61. Matějka. Rozhodčí: Grimm – Kříž, Paták.

Plzeň: Staněk (46. Sváček) – Havel (46. Řezník), Brabec (46. Hejda), Pernica (82. Míka), Limberský (46. Kovařík) – Bucha (56. Hořava), Káčer, Alvir – Mihálik, Beauguel (56. Matějka), Kopic (69. Ba Loua).

České Budějovice – 1. poločas: Vorel – Čolič, Novák, Havel, Kopečný – Čavoš, Valenta – Ekpai, Javorek, Jánošík – Bassey.

České Budějovice – 2. poločas: Vorel – Almeida, Talovierov, Králik, Kladrubský – Čavoš, Javorek (63. Valenta) – Brandner, Meszároš, Mršič – Ledecký.