Brescia s Čechy sestupuje. Neapol padla s Parmou, všechny góly byly z penalt

Autor: ČTK, iSport.cz
1
Zůstaň, jaký jsi... Řepku hráči žerou, bude výborný trenér, předpovídá Páník
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…

Fotbalisté Brescie s Alešem Matějů a Jaromírem Zmrhalem po roce sestoupili z italské ligy. Ve 35. kole prohráli 1:3 v záchranářském souboji s Lecce, za které hrál další Čech Antonín Barák, a tři zápasy před koncem sezony mají na záchranu manko již nedostiných 12 bodů. Už dříve se rozhodlo o sestupu Spalu Ferrara.

Lecce k důležitému vítězství nakročilo už v úvodním poločase, kdy se dvakrát trefil Gianluca Lapadula. Brescia se záložníkem Zmrhalem v základní sestavě snížila po hodině hry zásluhou Danieleho Desseny, ale náskok domácích pojistil třetím gólem Riccardo Saponara. Na závěrečné minuty se dostal na hřiště i obránce Matějů. Osmnácté Lecce na první nesestupové místo ztrácí čtyři body.

Inter Milán doma bez branek remizoval s Fiorentinou a zůstal třetí. „Nerazzurri“ na druhé Bergamo ztrácí bod a na vedoucí Juventus sedm bodů. Pokud turínský lídr ve čtvrtek zvítězí v Udine, získá rekordní devátý mistrovský titul po sobě.

AS Řím deklasoval sestupující Spal na jeho hřišti 6:1 a vrátil se na páté místo tabulky. Dvě branky hostů vstřelil Bruno Peres, jednou se prosadili Nikola Kalinič, Carles Pérez, Aleksandar Kolarov a Nicoló Zaniolo.

Další český reprezentant Jakub Jankto se Sampdorií podlehl v městském derby FC Janov 1:2. Sedmnáctí hosté mají čtyřbodový náskok na osmnácté Lecce, Sampdoria zaváhala po sérii tří ligových výher a je čtrnáctá.

Neapol prohrála v Parmě 1:2 a nebodovala poprvé po pěti zápasech. Všechny tři góly padly z penalt. Svěřencům trenéra Gennara Gattusa patří v neúplné tabulce sedmé místo, Parma je desátá.

Z prvního pokutového kopu zápasu skóroval v nastavení úvodního poločasu Gianluca Caprari, v 54. minutě odpověděl Lorenzo Insigne. Poslední slovo měl tři minuty před koncem domácí Dejan Kulusevski, který podobně jako první dva exekutoři proměnil penaltu přízemní střelou do protipohybu brankáře.

Parma se po sedmi kolech dočkala vítězství a doma naplno bodovala poprvé od ledna. Výběr kouče Roberta D'Aversy i podruhé v tomto ročníku Serie A porazil Neapol výsledkem 2:1.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Parma - Neapol 2:1
Branky: 45.+3 Caprari z pen., 87. Kulusevski z pen. - 54. Insigne z pen.

Spal Ferrara - AS Řím 1:6
Branky: 24. Cerri - 52. a 75. Bruno Peres, 10. Kalinič, 38. Pérez, 47. Kolarov, 90.+1 Zaniolo

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.