West Bromwich se vrací do Premier League. Brentford svou šanci nevyužil

Autor: ČTK, apr
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté West Bromwiche se stali druhým přímým postupujícím do anglické Premier League. Svěřencům trenéra Slavena Biliče v závěrečném 46. kole druhé ligy stačila ke konečnému druhému místu za Leedsem remíza 2:2 s Queens Park Rangers. WBA se mezi elitu vrací po dvouleté absenci.

Šanci na postup v dramatickém finálovém dni zahodil Brentford, který doma nečekaně podlehl 1:2 Barnsley. Kdyby zvítězil, poprvé od roku 1947 by se podíval do nejvyšší soutěže. Další šanci bude mít Brentford v play off, kam se dostaly i Fulham, Cardiff a Swansea.

Český záložník Jiří Skalák dal za Millwall první soutěžní gól v sezoně a pomohl k domácí výhře 4:1 nad Huddersfieldem. Skalák přišel na hřiště v 61. minutě a za tři minuty se zapsal mezi střelce. Millwall obsadil osmou příčku, dva body za šestou Swansea.

Vítěz druhé ligy Leeds zakončil sezonu drtivou výhrou 4:0 nad sestupujícím Charltonem. Vedle něj padají také Wigan a Hull.

Výsledky 46. kola anglické druhé fotbalové ligy

Birmingham - Derby 1:3, Brentford - Barnsley 1:2, Bristol - Preston 1:1, Cardiff - Hull 3:0, Leeds - Charlton 4:0, Luton - Blackburn 3:2, Millwall - Huddersfield 4:1 (třetí gól domácích Skalák), Nottingham - Stoke 1:4, Reading - Swansea 1:4, Sheffield Wednesday - Middlesbrough 1:2, West Bromwich - QPR 2:2, Wigan - Fulham 1:1.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.