25.4.2024
NHL: Philadelphia ukončila negatívnu sériu proti Devils
Zdielať na

Zdroj: sita, Philadelphia-New Jersey

PHILADELPHIA / Zo slovenských hokejistov pôsobiacich v zámorskej NHL zasiahol do piatkových bojov len Andrej Meszároš, ktorého Philadelphia zdolala New Jersey 2:1 po samostatných nájazdoch.

Meszároš odohral 17:35 min, počas ktorých ohrozil raz bránku súpera. Oporou Flyers bol ruský brankár Iľja Bryzgalov, ktorý kryl 27 striel Devils. Philadelphia vrátila New Jersey stredajšiu prehru a ukončila osemzápasovú víťaznú šnúru súpera vo vzájomných stretnutiach.

O výhre Detroitu 3:2 v Edmontone rozhodol v predĺžení Pavel Daciuk. Red Wings vyhrali prvýkrát po troch prehrách v rade. Domáci Oilers viedli ešte 16 minút pred koncom tretej tretiny 2:0, ale vedenie nedokázali udržať. Hetrik Curtisa Glencrossa v poslednej dvadsaťminútovke rozhodol o výhre Calgary 6:3 nad Nashvillom. Pre Glencrossa to bol druhý trojgólový zápas v kariére. Flames vyhrali doma šiesty duel v rade.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Philadelphia - New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Talbot (Gagne, Read), rozhodujúci sam. nájazd Giroux - 27. Clarkson (Salvador, Židlický)

Edmonton - Detroit 2:3 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 4. T. Hall (Horcoff, Hemský), 37. Gagner (Jakupov, T. Hall) - 45. Filppula (Zetterberg), 55. Kronwall, 64. Daciuk (Franzén, N. Kronwall)

Calgary - Nashville 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)
Góly: 7. Giordano (Tanguay, Cammalleri), 8. Comeau (Hudler, Backlund), 24. Hudler (Cammalleri, Wideman), 42. Glencross (Stempniak, Stajan), 46. Glencross (Stempniak, Stajan), 60. Glencross (Stajan) - 26. G. Bourque (S. Weber, Josi), 44. M. Fisher (Josi, Spaling), 58. Legwand (Halischuk)

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.