Komise: Krejčí měl být v derby vyloučen. Chyboval i sudí Lerch

Autor: ČTK
27
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Záložník fotbalové Sparty Ladislav Krejčí měl být v závěrečném 5. kole ligové nadstavbové skupiny o titul v derby na hřišti mistrovské Slavie (0:0) vyloučen. Informovala o tom komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR. Dvou chyb se v sobotním utkání 29. kola druhé ligy mezi Pardubicemi a Vyšehradem, po němž Východočeši díky výhře 4:1 postoupili do nejvyšší soutěže, dopustil rozhodčí Ondřej Lerch.

Krejčí hrál od 67. minuty se žlutou kartou a o tři minuty později měl od sudího Ondřeje Berky dostat druhou, když u postranní čáry srazil k zemi Petra Ševčíka. K velké nelibosti slávistické lavičky však rozhodčí Krejčího nevyloučil, žlutou kartu místo toho obdrželi za protesty domácí trenér Jindřich Trpišovský a vedoucí mužstva Stanislav Vlček.

Pardubice měly kopat penaltu po čtvrthodině hry, kdy vyšehradský zadák Vojtěch Šandera fauloval ve vápně Pavla Černého. Lerch nařídil první pokutový kop v 59. minutě a další o pět minut později za zákrok Eda Kevina Kokoroviče na Brazilce Cadua. Kontakt se však odehrál před šestnáctkou, což Lerch s asistentem Vítem Melicharem posoudili chybně. Obě penalty proměnil Michal Hlavatý, který tak nasměroval Pardubice k historickému postupu.

27

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905