Mistry ČR v jízdě do vrchu jsou Čábelická a Paprstka

Kromě žákovských kategorií byl na programu závěrečného dne 30. mistrovství ČR horských v Peci pod Sněžkou také šampionát v jízdě do vrchu, v němž tituly získali Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix MTB Racing Team) a Tomáš Paprstka (Expres Tufo Kolín). Závodníci museli překonat trasu z Pece na Pražskou boudu, tedy 4250 metrů dlouhá štreka ze 778 m.n m. do 1121 m.n m., čisté převýšení činí 345 metrů.

"Od startu jsem jel první a krátce se přede mě dostal Lukáš Kobes, ale rychle jsem se do vedení vrátil. Dva kilometry před cílem jsem soupeřům pomalu začal poodjíždět a finiš byl již na pohodu. Po včerejším cross country to ale bylo hrozně těžké, po sobotě jsme toho všichni měli plné zuby. Jsem rád, že alespoň tento titul, po smůle ve štafetě, jsem získal," řekl Tomáš Paprstka pro web ČSC.

V kategorii žen zopakovala svou dominanci ze soboty Jitka Čábelická, která od startu pouze navyšovala své vedení. "Dnes jsem byla překvapená, jak mi to dobře jelo, takový výkon jsem po sobotě nečekala, protože závod na těžké trati v Peci je vždycky extra náročný."

Mezi juniory byl nejlepší David Šulc (IVAR CS - Author Team), juniorkám kralovala Karolína Bedrníková (EXPRES CZ - TUFO Team Kolín).

Výsledky:

Ženy
1. Jitka Čábelická (GAPP System - Kolofix) 20:04 min.

Batten dala v Araxá dabl, Andreassen vyhrál po 4 letech
  2. Světový pohárSpecialized dál pokračuje v medailových žních, XCC v Araxá vyhráli Batten a Koretzky
  3. Světový pohárÚvodní díl SP v Brazílii vyšel Američanům, Cink 17.
    Úvodní díl SP v Brazílii vyšel Američanům, Cink 17.
  4. Světový pohárGaze a Richards vítězí v úvodním short tracku SP, Cink 23., Čábelická 28.
    Gaze a Richards vítězí v úvodním short tracku SP, Cink 23., Čábelická 28.
  5. ZávodyFotogalerie: Kamptal Trophy - Langenlois 2024
    Fotogalerie: Kamptal Trophy - Langenlois 2024
  6. Týmy a klubyGAPP System Kolofix vstupuje do své sedmé sezony. Cíl je jasný: Paříž