Sevilla - Mallorca 2:0Sevilla bez Vaclíka zdolala Mallorcu

Aktualizováno

Fotbalisté Sevilly stále bez zraněného brankáře Tomáše Vaclíka porazili ve španělské lize 2:0 Mallorcu a mají na dosah účast v Lize mistrů. Po 36. kole dál drží bodově krok s třetím Atléticem, které má lepší skóre. Seville při devítibodovém náskoku na Villarreal stačí k jistotě nejhůře čtvrtého místa od nebo zaváhání konkurenta.

Munir El Haddadi (11) ze Sevilly se raduje se spoluhráči z gólu. Ilustrační foto.

Vítězství Sevilly zařídil v 41. minutě Lucas Ocampos, který s přehledem proměnil pokutový kop. Argentinský křídelník se podílel na šesti z posledních osmi domácích gólů svého týmu, vedle pěti branek si připsal i asistenci. V závěru přidal pojistku Júsuf Nesjrí.

Bilbao vyhrálo na hřišti Levante 2:1 brankami útočníka Raúla Garcíi. Nejlepší střelec baskického celku se dvakrát trefil v úvodním dějství. Nejprve ve čtvrté minutě skóroval přesným volejem a v nastaveném čase chytře přeloboval brankáře Aitora Fernándeze. García dal už 15 branek a stále vylepšuje životní střeleckou sezonu.

Eibar si poradil 2:0 s už jistě sestupujícím Espaňolem, oba góly obstaral Exposito. Španělský záložník dal první gól z penalty a druhý z dorážky po dalším pokutovém kopu, který mu tentokrát chytil brankář Diego López. Eibar má náskok sedm bodů na sestupové pásmo a jistou záchranu.