Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

20 plus 20. Messi sa postaral o ďalší rekordný zápis

Futbalisti FC Barcelona naďalej živia nádej na zisk titulu v La Lige. Sobotňajším víťazstvom 1:0 vo Valladolide minimálne odložili oslavy Realu Madrid, ktorý by v prípade zakopnutia "blaugranas" a svojho pondelkového víťazstva oslavoval majstrovský titul.

12.07.2020 13:03
Lionel Messi, Arturo Vidal Foto: ,
Lionel Messi (vpravo) a Arturo Vidal z Barcelony v zápase proti Valladolidu.
debata

Herne však opäť neoslnili a vrásky na čele im pridalo aj zranenie Antoina Griezmanna, francúzsky útočník nenastúpil na druhý polčas po tom, ako si zranil štvorhlavý stehenný sval.

Potvrdili to nedeľné vyšetrenia, podľa portálu Mundo Deportivo sa pre 29-ročného útočníka sezóna La Ligy skončila.

Barcelona potvrdila svalové zranenie, no k dĺžke absencie sa nevyjadrila. „Vypýtal sa dolu sám,“ uviedol tréner Quique Setién na margo zranenia francúzskeho útočníka.

Najbohatší futbalisti planéty Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Paul Pogba - 85 miliónov dolárov.

V domácej súťaži ju čakajú ešte zápasy s Osasunou (štvrtok) a Alavésom (nedeľa). Nie je isté ani to, či Griezmann stihne reštart Ligy majstrov, „blaugranas“ nastúpia na odvetu osemfinále proti Neapolu 8. augusta.

Katalánci sa v sobotu dostali do pohody už v 15. minúte po góle Artura Vidala, no potom sa pre nich netypicky z ihriska skôr vytrácali. Valladolid si vypracoval viaceré šance a v súhrnnom počte pokusov na bránku i mimo nej prestrieľal súpera v pomere 10:7.

Aj v druhom stretnutí za sebou získala Barcelona proti zachraňujúcemu sa tímu tri body iba vďaka jedinému gólu.

„Nedokázali sme pokryť celé ihrisko. Niektorí hráči sú unavení a dnes to bolo vidno. Bol to jeden z tých zápasov, ktorý sme mali rozhodnúť už do prestávky. Za stavu 1:0 sme vedeli, že vyrovnanie môže prísť kedykoľvek. Druhý polčas bol pre nás mimoriadne ťažký,“ priznal podľa agentúry AFP tréner Barcelony Setién.

V snahe rozložiť sily Setién posadil v úvode na lavičku Luisa Suaréza.

„Odohral päť stretnutí za sebou. Muselo to v istom bode skončiť. Ak by sme v prvom polčase dali viac gólov, mohol som poskytnúť oddych aj iným hráčom,“ zareagoval tréner Barcelončanov na otázku, či nepotrebuje oddych aj Lionel Messi.

Argentínsky kapitán mužstva napokon zotrval na ihrisku až do konca. Síce neskóroval, ale aj tak prekonal ďalší rekord.

Keď prihral na gól Vidalovi, pripísal si dvadsiatu asistenciu v tejto sezóne La Ligy. Stal sa tak prvým hráčom v histórii súťaže, ktorý v jednom ročníku strelil viac ako dvadsať gólov (Messi má na konte 22, pozn.) a zároveň aspoň na dvadsať prihral.

Najlepšie zarábajúci športovci podľa Forbesu Fotogaléria - 51 fotiek Všetky fotky
50. Paul Pogba (Fran./futbal/28,5 mil. USD).

Tridsaťtriročný Messi zároveň v počte asistencií vyrovnal maximum svojho bývalého spoluhráča Xaviho, ktorý pripravil dvadsať gólov v sezóne 2008/2009.

V rámci najlepších piatich európskych líg sa naposledy podarilo pokoriť hranicu 20+20 Thierrymu Henrymu. Francúzsky útočník londýnskeho Arsenalu v sezóne 2002/2003 dosiahol 24 zásahov a 20 asistencií. Informoval o tom portál goal.com.

Barcelona v tabuľke zaostáva za vedúcim Realom o bod, „biely balet“ však odohral o zápas menej a v pondelok ho čaká dohrávka 36. kola v Granade.

Stretnutia predposledného 37. kola sa odohrajú vo štvrtok v jednotnom čase o 21.00 h SELČ. Katalánci nastúpia doma proti Osasune Pamplona, Madridčania budú hostiť Villarreal.