Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country, mezi ženami vládne Čábelická

Aktualizováno

Biker Ondřej Cink obhájil v Peci pod Sněžkou titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, dojel na druhém místě Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Vítěz Ondřej Cink se v Peci zdraví s diváky v cílové rovince.

Fotogalerie

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Vítězný Cink potvrdil dobrou formu, kterou prokázal již minulý víkend v Městě Touškově triumfem v úvodním podniku čtyřdílného seriálu Českého poháru. Vedle loňského zlata slavil v minulosti titul také v Bedřichově (2013) a Kutné Hoře (2015).

Stejně jako loni v Hlinsku ho na stupních vítězů doplnili Škarnitzl se Stoškem, jen v obráceném pořadí. Škarnitzl, který si o místo polepšil, zaostal za Cinkem o 44 sekund, bronzový Stošek ztratil ještě o takřka minutu více. Shodné jako před rokem bylo pořadí za ním: čtvrtý dojel Jan Vastl a pátý Marek Rauchfuss.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý v Peci nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Čábelická se radovala z třetího triumfu za sebou. Vítězný hattrick načala třicetiletá bikerka přede dvěma lety shodou okolností na stejném místě. Závod měla od začátku pod kontrolou a vedle domácího titulu rovněž skvěle navázala na pohárové vystoupení v Městě Touškově, kde byla rychlejší než ona pouze hvězdná Nizozemka Anne Terpstraová.

Čábelická zvítězila s přehledem a druhou Terezu Tvarůžkovou za sebou nechala o 49 sekund. Třetí Karla Štěpánová ztratila ještě minutu a deset vteřin navíc. Loni stříbrná Jana Czeczinkarová, která patřila mezi hlavní favoritky na medaile, se musela s více než tříminutovým mankem spokojit se čtvrtým místem.

MČR a závod Českého poháru v cross country na horských kolech v Peci pod Sněžkou (Trutnovsko) - cross country: