• 22.03.2024 Good Vettel bude testovat Porsche 963 LMH.

Facebook Instagram

Výsledky sobotního závodu upraveny

Nakonec se počítalo pořadí z 11. kola

Úvodní víkendový závod formule 3 na Red Bull Ringu byl z důvodu silného deště ukončen předčasně. Piloti si tak odnesli pouze poloviční počet bodů. Jako konečné byly původně započítány výsledky po odjetí dvanácti kol. Podle tohoto pořadí se ze svého premiérového vítězství v šampionátu radoval  Vesti.

Podle pravidel ovšem má v takovém případě být vyhlášeno jako finální pořadí to z konce předposledního okruhu před kolem, v němž k zastavení závodu došlo. A jelikož červené vlajky dnes zavlály během 13. okruhu po havárii Fernándeze, výsledky se měnily a podoba konečné klasifikace byla utvořena podle výsledků po odjetí jedenácti kol.

Nejlepší trojice se nezměnila. Totéž ale neplatí o všech bodovaných pozicích. Původně čtvrtý Caldwell totiž putoval na páté místo a opačným směrem, tedy z páté pozice na čtvrtou, šel Piastri. Pozice si prohodili také Sargeant s Verschoorem. Zatímco první jmenovaný povyskočil ze sedmé příčky na šesté, Verschoor klesl ze šesté pozice na sedmou. Ve zbytku nejlepší desítky již se změny nekonaly. Osmý zůstal Lawson, devátý Pourchaire a desátý Hughes.

Změna výsledků přišla vhod mimo jiné i Staňkovi. Český závodník, který ve 12. kole vycestoval ven z trati a původně byl klasifikován jako 28., se takto posouvá na 17. příčku. Jednu pozici vydělal i další smolař ze závěrečných momentů závodu Fernández. Španěl nakonec neskončil čtrnáctý, ale třináctý.

DNF Aleksandr Smoljar ART Grand Prix Mecachrome DNF 3 0

Průběžné pořadí jezdců: 1. Piastri 36, 2. Vesti 34,5, 3. Lawson 25, 4. Zendeli 25, 5. Sargeant 22, 6. Beckmann 21,5, 7. Verschoor 19, 8. Peroni 17, 9. Novalak 11, 10. Smoljar 6, 11. Caldwell 5, 12. Fernández 4, 13. Fittipaldi 2, 14. Pourchaire 1, 15. Fewtrell 1, 16. Hughes 0,5,

Průběžné pořadí týmů: 1. Prema Racing 92,5, 2. Trident 51,5, 3. Hitech Grand Prix 26, 4. MP Motorsport 19, 5. Campos Racing 17, 6. Carlin Buzz Racing 11, 7. ART Grand Prix 11, 8. HWA Racelab 2,5,

Zdroj: FORMULE.cz