Biker Cink si v Peci pod Sněžkou dojel pro čtvrtý domácí titul, Čábelická slaví potřetí v řadě

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek. Mezi ženami potřetí v řadě triumfovala Jitka Čábelická. Vítězný hattrick načala třicetiletá bikerka před dvěma lety shodou okolností na stejném místě.

Tento článek je více než rok starý.

Pec pod Sněžkou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Cink.

Ondřej Cink. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Sáblíková sedla na kolo a ujela všem. Na prestižním bikemaratonu vyhrála s rozdílem třídy

Číst článek

Vítězný Cink potvrdil dobrou formu, kterou prokázal již minulý víkend v Městě Touškově triumfem v úvodním podniku čtyřdílného seriálu Českého poháru. Vedle loňského zlata slavil v minulosti titul také v Bedřichově (2013) a Kutné Hoře (2015).

Stejně jako loni v Hlinsku ho na stupních vítězů doplnili Škarnitzl se Stoškem, jen v obráceném pořadí. Škarnitzl, který si o místo polepšil, zaostal za Cinkem o 44 sekund, bronzový Stošek ztratil ještě o takřka minutu více. Shodné jako před rokem bylo pořadí za ním: čtvrtý dojel Jan Vastl a pátý Marek Rauchfuss.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý v Peci nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Čábelická se radovala z třetího triumfu za sebou. Vítězný hattrick načala třicetiletá bikerka přede dvěma lety shodou okolností na stejném místě. Závod měla od začátku pod kontrolou a vedle domácího titulu rovněž skvěle navázala na pohárové vystoupení v Městě Touškově, kde byla rychlejší než ona pouze hvězdná Nizozemka Anne Terpstraová.

Čábelická zvítězila s přehledem a druhou Terezu Tvarůžkovou za sebou nechala o 49 sekund. Třetí Karla Štěpánová ztratila ještě minutu a deset vteřin navíc. Loni stříbrná Jana Czeczinkarová, která patřila mezi hlavní favoritky na medaile, se musela s více než tříminutovým mankem spokojit se čtvrtým místem.

MČR a závod Českého poháru v cross country na horských kolech v Peci pod Sněžkou (Trutnovsko) - cross country:
Ženy:
1. Čábelická (GAPP System - KOLOFIX MTB Racing) 1:20:04, 2. Tvarůžková (EXPRES CZ - TUFO Kolín) -48, 3. Štěpánová (Pushbikers XC) -1:58, 4. Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) -3:05, 5. Sásková (Rouvy Specialized) -3:31, 6. Neumanová (Česká spořitelna - Accolade) -5:50.
Muži: 1. Cink (Kross Racing) 1:28:52, 2. Škarnitzl (Cyklostar Trek Mercedes-Benz) -44, 3. Stošek (Future Cycling-Northwave) -1:42, 4. Vastl (Pushbikers XC) -2:05, 5. Rauchfuss (Ethic Sport cycling) -3:22, 6. Kobes (Gapp System-Kolofix MTB Racing) -4:30.
Junioři: 1. Sáska (Rouvy Specialized) 1:02:39.
Juniorky: 1. Novotná (ADASTRA) 56:54.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít