Hejnovou na Inspiration Games zbrzdil déšť, doběhla třetí

Zuzana Hejnová doběhla na exhibičních Inspiration Games třetí na nemistrovské trati 300 metrů překážek. V nizozemském Papendalu ji zpomalil déšť, obě její soupeřky měly v souboji na dálku lepší počasí. Zvítězila Američanka Georganne Molineová před švýcarskou mistryní Evropy Léou Sprungerovou, obě se na rozdíl od české atletky dostaly pod 40 sekund.

Zuzana Hejnová (vpravo) na archivním snímku.

Třiatřicetiletá Hejnová je dvojnásobnou mistryní světa v běhu na 400 metrů překážek. Na kratší trati drží výkonem 38,16 sekundy z roku 2013 nejlepší historický světový čas, už před mítinkem ale tušila, že se mu v prvním zahraničním startu v sezoně nepřiblíží.

Molineová, která nahradila původně nahlášenou světovou rekordmankou na překážkářské čtyřstovce Dalilah Muhammadovou, běžela třístovku v kalifornském Walnutu za 39,08 sekundy. Sprungerová byla v Curychu pomalejší o 17 setin, Hejnová dosáhla času 40,97.

Curych jako pořadatel mítinku Diamantové ligy, jejíž tradiční formát znemožnila pandemie koronaviru, byl centrem exhibiční akce. Dalšími dějišti vedle Papendalu a Walnutu byly Lisabon, švédský Karlstad, americký Bradenton a také zahradní sektor Renauda Lavillenieho ve francouzském Aubiére, kde skákal mladší bratr momentálně zraněného bývalého světového rekordmana Valentin Lavillenie.

Ten ale v souboji tyčkařů neměl ani jeden zdařený pokus, výkonem 581 cm zvítězil Američan Sam Kendricks. V téže disciplíně žen triumfovala jeho krajanka Sandi Morrisová, běh na 150 metrů vyhrála šestinásobná olympijská vítězka Allyson Felixová.

O pozdvižení se v Bradentonu na Floridě postaral sprinter Noah Lyles, kterému se časomíra na dvoustovce zastavila na čase 18,90 sekundy. I v silném protivětru by tak překonal světový rekord Usaina Bolta. Posléze se však ukázalo, že vinou omylu startéra vyběhl z bližší startovní čáry.