Start číslo 648! Buffon překonal rekord, Ibrahimovič šťastně proměnil penaltu

Autor: ČTK, krm
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Brankář Gianluigi Buffon překonal rekord italské fotbalové ligy, o který se dosud dělil s obráncem AC Milán Paolem Maldinim, když nastoupil do 648. utkání v soutěži. Jeho Juventus porazil v městském derby FC Turín 4:1 a vede tabulku o sedm bodů. Lazio Řím nezvládlo stáhnout náskok lídra Serie A, když doma prohrálo 0:3 s AC Milán.

Buffon naposledy chytal v lize v prosinci a od vyrovnání Maldiniho rekordu se představil jen v poháru. Pak jeho čekání prodloužila pandemie koronaviru. „Nebyl problém čekat, čekal bych klidně déle, protože je to jedinečný okamžik sezony. Jediné napětí, které jsem dnes cítil, souviselo se zápasem. Jeho důležitost byla větší než můj osobní rekord,“ řekl.

Fotbalisté Juventusu vyběhli do utkání s dresy, které nápisem „648Buffon“ na rukávu odkazovaly právě na brankářův rekordní počin. Gólman však nebyl jediným oslavencem večera, jubilejní 400. zápas v barvách „Staré dámy“ odehrál Leandro Bonucci.

Gianluigi Buffon překonal rekord Serie A

K vítězné oslavě rekordu dvaačtyřicetiletého Buffona, který vedle Juventusu sbíral starty v Serii A také v dresu Parmy, vykročili domácí po třech minutách hry: po individuálním průniku poslal míč do sítě Paulo Dybala. Po půlhodině hry navýšil vedení Juan Cuadrado. Hosté zkorigovali v závěru poločasu, penaltu proměnil kapitán Andrea Belotti.

Juventus po přestávce nedovolil zaváhání, poprvé se v jeho dresu z přímého kopu trefil Cristiano Ronaldo. Druhý nejlepší střelec soutěže tak má na kontě 25 gólů v ročníku. V závěru zápasu si ještě srazil do vlastní brány centr Douglase Costy obránce turínského FC Koffi Djidji.

V dresu Lazia chyběl kvůli karetnímu trestu s 29 brankami nejlepší kanonýr Serie A Ciro Immobile. AC Milán se dostal proti favoritovi do vedení v 23. minutě díky Hakanu Calhanoglovi. Na něj o 11 minut později navázal z pokutového kopu Zlatan Ibrahimovic, který se trefil poprvé od návratu po zranění lýtka. Po přestávce pálil přesně ještě Ante Rebič.

Sassuolo na svém hřišti nedovolilo Lecce opustit sestupové pozice a vyhrálo 4:2. Přestože Lecce dokázalo dvakrát odpovědět na soupeřovo vedení, první bod od koronavirové pauzy nezískalo. Domácím se totiž vydařila závěrečná čtvrthodina, v níž vstřelili dvě rozhodující branky.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Juventus Turín - FC Turín 4:1
Branky: 3. Dybala, 29. Cuadrado, 61. Ronaldo, 87. vlastní Djidji - 45.+6 Belotti z pen.

Sassuolo - Lecce 4:2
Branky: 5. Caputo, 63. Berardi z pen., 77. Boga, 83. Muldur - 27. Lucioni, 67. Mancosu z pen.

Lazio Řím - AC Milán 0:3
Branky: 23. Calhanoglu, 34. Ibrahimovic z pen., 59. Rebič.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.