Do triatlonového poháru vstoupili vítězně Volár a Frintová

Račice

Jan Volár a Vendula Frintová vyhráli v silné konkurenci úvodní závod Českého poháru v olympijském triatlonu. Kompletní domácí špičku doplnili v Račicích i členové švýcarské reprezentace, na tratích 500 metrů plavání - 15 km cyklistika - 3 km běh se závodilo intervalově. Volár pak ovládl i odpolední supersprint, ženskou kategorii vyhrála Petra Kuříková.

Triatlonistka Vendula Frintová na archivním snímku.

V pohárovém závodu žen se dlouho držela ve vedení Iveta Fairaislová, která do běžecké části vstupovala ještě s téměř minutovým náskokem před Frintovou. Tu po plavecké části na deset sekund zastavil trest za pozdní uložení věcí do depa, v závěru ale potvrdila běžecké kvality a ztrátu smazala.

Kuříková skončila pátá. "Já jsem nevěděla, že dopolední závod se počítá do Českého poháru samostatně, a považovala jsem ho jenom za semifinále. Stejnou informaci jsem dala i holkám ze Švýcarska. Díky tomu jsme pak byly odpoledne čerstvější než ostatní holky," uvedla v tiskové zprávě.

Volár si připsal nejrychlejší časy v běžecké i cyklistické části a zvítězil o 25 sekund před Janem Čelůstkou. Třetí skončil Lukáš Kočař.

Volár posléze vyhrál také vyrovnaný supersprint, v němž byl jeho největším soupeřem Tomáš Zikmund. "Před finišem jsem si trochu odpočinul, abych nabral síly, a nakonec se mi povedlo poprvé v životě neprohrát sprint," smál se vítěz.

První závod Českého poháru v triatlonu v Račicích (500 m plavání - 15 km cyklistika - 3 km běh):
Muži: 1. Volár (Etriatlon) 36:23, 2. Čelůstka -25, 3. Kočař (oba Konrad Tools) -54.
Ženy: 1. Frintová (Konrad Tools) 41:10, 2. Fairaislová (TCV Jindřichův Hradec) -2, 3. Gajdošová (SR) -3.