Viktorka prohrála v Edenu. Skončí na druhém místě tabulky

24.06.2020 21:58     24.06.2020 22:16

Viktoriáni padli ve šlágru druhého kola nadstavby se Slavií 0:1. Pražané mají tři zápasy před koncem soutěže před Plzní devítibodový náskok a o titul už nemohou přijít.

1

V úvodní desetiminutovce hráli více s balonem viktoriáni, ale byli to domácí, kteří si jako první připsali velkou šanci. Nicolae Stanciu přesně nacentroval na Lukáše Masopusta, ten však bránu Aleše Hrušky přestřelil. V další příležitosti si oba aktéři role vyměnili, tentokráte Masopust nahrával Stanciuovi, ten ale těsně minul levou tyč.

Sešívaní měli do konce první půle ještě dva nebezpečné pokusy. Nejprve to byl znovu aktivní rumunský záložník, tentokráte za vápnem pálil přímo do připraveného Hrušky. Pak se plzeňského gólmana snažil z volného přímého kopu překvapit Lukáš Provod, ale rozvlnil pouze boční síť. A tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu.

Po hodině hry rozehrával Aleš Čermák standardní situaci, na hlavičku Lukáše Hejdy byl však Ondřej Kolář připraven. Západočeši poté mohli vstřelit velmi kuriózní gól. Milan Havel ztratil míč, jenže ten do něj napálil David Zima a od univerzála Plzně se balon odrazil jen těsně mimo tři tyče.

Dvacet minut před koncem ve žlutém hrající viktoriáni inkasovali. Lukáš Masopust zpětnou přihrávkou našel Petra Ševčíka a ten otevřel skóre. O rychlé vyrovnání se z dálky pokusil Kalvach, ale jeho střelu lapil Kolář. Stejně tak si na něho nepřišel hlavičkou ani Ondřej Mihálik. Viktoriáni tak prohráli proti Slavii 0:1 a je jisté, že nynější ročník FORTUNA:LIGY zakončí na druhém místě tabulky.