Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Sport

Zmrhal a Matějů získali bod, Lecce bez zraněného Baráka prohrálo. Výhru Juventusu trefil Ronaldo

Cristiano Ronaldo po boku Adriena Rabiota. foto: Reuters

Aktualizováno
Řím - Fotbalisté mistrovského Juventusu Turín ve svém prvním zápase italské ligy po restartu sezony vyhráli v Boloni 2:0 a vedou neúplnou tabulku o čtyři body před Laziem Řím. Poslední Brescia se po tříměsíční koronavirové pauze vrátila překvapivou remízou 1:1 na hřišti Fiorentiny. Za hosty v zápase 27. kola nastoupili obránce Aleš Matějů i záložník Jaromír Zmrhal. Osmnácté Lecce bez zraněného středopolaře Antonína Baráka doma podlehlo AC Milán 1:4. "Rossoneri" poskočili na sedmé místo.
  22:01aktualizováno  23. června

Juventus, jenž minulý týden prohrál ve finále Italského poháru s Neapolí na penalty, utkání s Boloňou rozhodl už v prvním dějství. Ve 23. minutě se prosadil Cristiano Ronaldo z pokutového kopu. Hvězdný portugalský kanonýr si připsal 22. ligovou branku v sezoně, na nejlepšího střelce soutěže Cira Immobileho z Lazia ztrácí pět zásahů. Pojistku „Staré dámy“ přidal ve 36. minutě Paulo Dybala po patičce Federica Bernardeschiho.

Hosté po změně stran skóre nenavýšili, protože hlavně Ronaldo zahodil několik velkých šancí a v poslední minutě mu rozhodčí neuznali gól kvůli ofsajdu. Na výsledku už nic nezměnilo ani vyloučení obránce turínského týmu Danila v nastavení po druhé žluté kartě. Český bek či záložník Ladislav Krejčí zůstal na lavičce Boloni, která je v tabulce desátá.

Brescii v 17. minutě poslal do vedení Alfredo Donnarumma proměněným pokutovým kopem. Ve 29. minutě vyrovnal Germán Pezzella hlavou z rohu.

Domácí pak nováčka zatlačili a vytvořili si řadu šancí, ale obrana v čele s gólmanem Jessem Joronenem odolávala. Rozhodčí navíc týmu z Florencie na začátku druhé půle neuznali dva góly v rychlém sledu.

Cristiano Ronaldo po boku Adriena Rabiota.
Cristiano Ronaldo vstřelil branku z pokutového kopu a poslal Juve do vedení.

Další komplikace pro Fiorentinu přišla v 70. minutě. Obránce Martín Cáceres,

Další komplikace pro Fiorentinu přišla v 70. minutě. Obránce Martín Cáceres, který zavinil penaltu, byl vyloučen po druhé žluté kartě. Hosté cenný výsledek udrželi, ale ligovou sérii bez vítězství prodloužili na 12 zápasů. Na první nesestupovou příčku Brescii chybí osm bodů.

Lecce v úvodu několikrát podržel brankář Gabriel, kterého poprvé překonal ve 26. minutě Samu Castillejo. Domácí pak přidali a favorizované AC zatlačili. Branka Biagia Meccariella ještě neplatila kvůli ofsajdu, ale v 54. minutě už srovnal Matteo Mancosu z penalty.

Milánskému týmu bleskově vrátil vedení Giacomo Bonaventura a v 57. minutě zvýšil Ante Rebič po samostatném úniku. Čtvrtý gól hostů přidal střídající Rafael Leao v 72. minutě.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:

Fiorentina - Brescia 1:1 (29. Pezzella - 17. Donnarumma z pen.), Lecce - AC Milán 1:4 (54. Mancosu z pen. - 26. Castillejo, 55. Bonaventura, 57. Rebič, 72. Leao), Boloňa - Juventus Turín 0:2 (23. Cristiano Ronaldo z pen., 36. Dybala).