Plzeň se na duel v Edenu naladila výhrou s Jabloncem. Ve skupině o Evropu uspěli Bohemians a Boleslav

Fotbalisté Plzně v úvodním kole skupiny o titul nadstavby první ligy doma porazili Jablonec 2:0. Druhý tým tabulky dál ztrácí šest bodů na vedoucí Slavii, s níž hraje ve středu. V semifinálovém duelu ve skupině o Evropu zvítězili fotbalisté Bohemians 1905 na Slovácku 2:1. V druhém duelu zdolala Mladá Boleslav stejným poměrem České Budějovice.

Tento článek je více než rok starý.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání fotbalové ligy mezi Plzní a Jabloncem

Utkání fotbalové ligy mezi Plzní a Jabloncem | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

O góly se v Plzni postarali Tomáš Chorý a Aleš Čermák. Jablonec je čtvrtý s čtyřbodovým mankem na Spartu, Severočeši v nejvyšší soutěži podlehli Plzni popáté za sebou.

‚Itálie je na fotbal připravená.‘ Bez Balotelliho a s velkou ztrátou, Matějů se ale chce porvat o záchranu

Číst článek

Domácí, kteří po středeční porážce 1:2 na Spartě vypadli v semifinále domácího poháru, si první šanci vytvořili v osmé minutě. Čermák ale přízemní střelou nepřekvapil Hrubého. Jablonecký gólman o chvíli později po rohu zblízka vyrazil Hejdovu ránu. Na druhé straně Sýkorův tečovaný pokus z úhlu těsně minul branku.

Plzeňští otevřeli skóre v 19. minutě. Čermák z rohového kopu našel nepokrytého Chorého a ten umístěnou hlavičkou nedal Hrubému šanci.

Po pasáži bez větších šancí mohl krátce před pauzou zvýšit Kopic, ale v dobré pozici si špatně zpracoval míč a jablonecká obrana si poradila, stejně jako v případě následné Kalvachovy rány.

Na začátku druhé půle po zajímavé kombinaci hostů Sýkora zblízka zakončoval nepřesně. Vedle hlavičkoval také Chorý po dalším centru od Čermáka. Poté udělal Hrubému problémy Řezníkův centr, ale ani Kayamba po otočce branku netrefil.

Plzeňští přidali druhý gól v 71. minutě. Střídající Mihálik posunul míč na Čermáka, ten se na hranici šestnáctky otočil okolo bránícího Kroba a střelou k tyči překonal Hrubého. Jablonecký gólman celou domácí akci založil nepřesným odkopem.

Viktoria neprohrála ve dvanáctém ligovém utkání po sobě a v posledních pěti kolech navíc neinkasovala.

1. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o titul:

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 2:0 (1:0)
Branky: 19. Chorý, 71. Čermák. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Myška - Hocek (video). ŽK: Beauguel - Kratochvíl, Hämäläinen. Diváci: 2472 (limit 2500 osob na stadionu).

Klokani pokračují na vítězné vlně

Slovácko prohrálo potřetí za sebou a podruhé po deseti dnech s Bohemians 1905, kteří naopak vyhráli sedmý z osmi posledních zápasů. Odveta se hraje v sobotu 27. června ve vršovickém ďolíčku a vítěz semifinále se utká s lepším z dvojice České Budějovice - Mladá Boleslav.

Přistoupili k tomu velmi dobře, chválil Kotal sparťany po sedmé výhře v řadě i uhlídání Malinského

Číst článek

Domácí tým vstoupil do utkání velmi aktivně, s velkým nasazením a chutí odčinit předchozí nezdary. Výsledkem úvodního náporu bylo břevno, orazítkované po hlavičce Dvořáka, jemuž míč na hlavu posadil Reinberk.

Hosté bez zdravotně indisponovaného střelce Pulkraba zahrozili po čtvrthodině rychlým brejkem po ose Bartek, Nečas. Míč se po centru dostal k Vackovi, který jej poslal do sítě, ale platnost gólu po signalizovaném ofsajdu potvrdilo až video.

Slovácko se brzy z inkasované branky otřepalo, snažilo se vyvíjet tlak na obranu soupeře, nicméně mu chyběla přesnost ve finální fázi a také moment překvapení. I proto neměl brankář Valeš do konce první půle moc práce. Přesto se moravský tým dočkal vyrovnání, když v nastaveném čase napřáhl z 25 metrů Havlík a umístil míč přesně k tyči.

Domácí gól evidentně povzbudil a ve 47. minutě pálil tvrdě Navrátil, ale Valeš jeho ránu s obtížemi vyrazil. Na druhé straně se zase po brejku vytáhl Porcal, když zlikvidoval nájezd Nečase.

Další fáze hry byla charakterizována především častými souboji ve středu hřiště, tvrdými zákroky a jen minimem pohledných akcí. Míč měli na kopačkách daleko více domácí, ovšem střely Sadílka ani Reinberka se gólově neujaly.

Rozuzlení duelu přišlo v 87. minutě, kdy se za obranou Slovácka ocitl Hronek, dal gól i přes zvednutý praporek asistenta, jenže hlavní sudí branku po konzultaci s videosudím uznal a hosté tak mohli slavit trochu šťastné vítězství.

Nadstavba první fotbalové ligy - úvodní utkání semifinále skupiny o Evropu:

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Branky: 45.+2 Havlík - 15. Vacek, 87. Hronek. Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Klupák - Berka (video). ŽK: Dvořák, Hofmann, Havlík - Ljovin, Vacek, Bartek, Hronek, Valeš. Diváci: 1800 (limit 2500 na stadionu).

Boleslav prolomila sérii bez výhry

Místo zraněného Drobného nastoupil v hostující brance Křížek. Hned z první šance zápasu padl ve 14. minutě gól. Mészáros odcentroval přes Zeleného, Novák ve vápně přeskočil Křapku a jeho hlavička přesně zapadla k tyči.

Bývalý reprezentační trenér Vrba získal s Ludogorcem s předstihem bulharský titul

Číst článek

Domácím se brzy naskytla příležitost srovnat, když Fulnek ve 20. minutě nastřelil v šestnáctce ruku obránce Talověrova. K penaltě se postavil kapitán Budínský, jenže jeho razantní střela skončila na tyči. O chvíli později z hranice vápna vypálil nad Ladra. Na druhé straně po Novákově centru hlavičkoval nad Schranz. V 31. minutě nahradil Wágner zraněného domácího záložníka Hubínka.

Do druhého poločasu nenastoupil kapitán Jihočechů Sivok, jehož vystřídal Havel. Mladá Boleslav málem srovnala, ale Budínský po Ladrově nahrávce zamířil ve vápně do břevna.

V 66. minutě Wágner posunul míč v pádu na Ladru, jenž střelou na zadní tyč srovnal. Vzápětí Wágner před brankou těsně nedosáhl na Fulnekovu střílenou příhrávku. U obou trenérů postupem času plály emoce a rozhodčí Proske jim udělil žlutou kartu.

Minutu před vypršením základní hrací doby zařídil výhru domácích Mašek, který si naběhl do šestnáctky na Fulnekovu přihrávku a nikým nekrytý bez problémů zakončil do odkryté branky.

Mladá Boleslav, která loni skupinu o Evropu ovládla, zvítězila v lize po šesti zápasech a celkově ve druhém z posledních třinácti. Středočeši doma v lize vyhráli po pěti utkáních a na vlastním hřišti zdolali Dynamo v nejvyšší soutěži popáté v řadě. Jihočeši venku v lize nevyhráli v pátém duelu za sebou. Odveta se hraje na hřišti Českých Budějovic v sobotu 27. června.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 2:1 (0:1)
Branky: 66. Ladra, 89. Mašek - 14. Novák. Rozhodčí: Proske - Kříž, Dresler - Orel (video). ŽK: Zelený, Weber (trenér), Túlio - Talověrov, Mészáros, Ledecký, Horejš (trenér). Diváci: 1230 (limit 2500 osob na stadionu).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít