• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Spartak si proti Sokolu pořádně zastřílel. Těžké zápasy má Soběslav ale ještě před sebou

Střelec dvou branek Spartaku Tomáš Mazouch se probíjí přec bránící fotbalisty Sokola Václava Hoffmanna (uprostřed) a Vojtěcha Brůžka. , Autor: Josef Janda

Střelec dvou branek Spartaku Tomáš Mazouch se probíjí přec bránící fotbalisty Sokola Václava Hoffmanna (uprostřed) a Vojtěcha Brůžka.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Netradičně v pátek odpoledne sehráli divizní fotbalisté soběslavského Spartaku další přípravné utkání. Do Soběslavi zavítal k poměření sil Sokol Sezimovo Ústí, poslední tým krajského přeboru uplynulé sezony. V první půli předvedli hosté solidní hru a chvílemi pomýšleli i na vstřelení branky, byli to ale jen domácí, kdo skóroval. Ve druhé půli už vládl Spartak a přidal další góly, až se výsledek zastavil na 8:1. Pod vysoké vítězství Spartaku se podepsal třemi trefami Filip Vaněk, dvakrát se nemýlil Tomáš Mazouch. Jedinou branku Sokola zařídil Josef Kluzák hlavou po rohovém kopu, když byli domácí oslabení. Aleš Kutner totiž zrovna řešil u lavičky obutí a při bránění rohu chyběl. Utkání kazil po dlouhé chvíle hustý déšť, čehož využili i rozhodčí, kteří první půli ukončili za hustého deště a nepříjemného větru už na začátku 44. minuty.

Soběslavští tak mají za sebou blok zápasů proti relativně slabším soupeřům (Protivín, Lom, Sokol), vyšší kvalita přijde až v polovině prázdnin, kdy nastoupí proti Táborsku nebo Benešovu.

TJ Spartak Soběslav – TJ Sokol Sezimovo Ústí 8:1 (3:0), branky: 37., 45. a 60. Vaněk, 50. a 64. T. Mazouch, 12. Varačka, 54. Kutner, 88. Maršík – 76. Kluzák.

Soběslav: Kuník – Podráský, Zeman, Suchan, Švejda, M. Mazouch, Bouška, Boháč, Kutner, Varačka, Vaněk. (Duchoň – Hromada, Maršík, Žalda, Bouchal, T. Mazouch, Svoboda, Brabec).

Sokol SÚ: Sedloň – Irsa, Říha, Hoffmann, Vilímek, Škarda, Kluzák, Hladík, Nikl, Brůžek, Mrúz. (Fišer, Žilinčík, Sazma, Podroužek).

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Trenér Soběslavi Radek Hajič zmíní, co se mu na hře jeho svěřenců nelíbilo. Co si tým z utkání proti Sokolu odnesl?

Trenér Sokola Ladislav Šebek zhodnotí utkání proti kvalitnímu týmu a přiblíží, jaké kroky podnikl jeho klub, aby se v následující sezoně krajského přeboru neopakovalo poslední místo z uplynulé sezony.