Kadeřábek asistoval při výhře Hoffenheimu v Augsburgu

ČTK ČTK
17. 6. 2020 22:51
Reprezentační obránce Pavel Kadeřábek pomohl fotbalistům Hoffenheimu asistencí k vítězství 3:1 na hřišti Augsburgu ve 32. kole německé ligy.
Lipsko vs Düsseldorf (Dani Olmo)
Lipsko vs Düsseldorf (Dani Olmo) | Foto: Reuters

Druhý Dortmund podlehl Mohuči 0:2. Doma překvapivě nevyhrálo ani třetí Lipsko, které se střídajícím útočníkem Patrikem Schickem ztratilo dvoubrankové vedení a remizovalo 2:2 s Düsseldorfem.

Kadeřábek v 59. minutě přesným centrem připravil vedoucí branku pro Moanese Dabura a izraelský útočník po chvilce znovu překonal obranu Augsburgu se stoperem Markem Suchým. Po změně stran snížil Ruben Vargas, ale těsně před koncem definitivně rozhodl střídající Ihlas Bebou. Hoffenheim poskočil na sedmé místo, Augsburg je čtrnáctý.

Dortmund v úterý ztratil i teoretickou šanci na mistrovský titul a musel se opět sklonit před Bayernem Mnichov, což výkon domácích proti Mohuči zřejmě ovlivnilo. Ve 33. minutě vstřelil první branku Jonathan Burkardt a vedení hostů v druhé půli zdvojnásobil Jean-Philippe Mateta z penalty. Borussia, která už má jistou účast ve skupině Ligy mistrů, zaváhala po sérii tří výher.

Lipsku po hodině hry zajistili dvoubrankové vedení "slepenými" góly Kevin Kampl a Timo Werner. Favorité ale závěr nezvládli. Nejprve v 87. minutě snížil Steven Skrzybski a v nastavení Düsseldorfu zařídil cennou remízu Andre Hoffmann.

Leverkusen porazil Kolín nad Rýnem 3:1 a poskočil na čtvrté místo, které ještě znamená účast ve skupině LM. Už v sedmé minutě otevřel skóre Sven Bender, do přestávky zvýšil Kai Havertz. V 59. minutě vrátil hosty do hry Sebastiaan Bornauw, poslední slovo ale měl v závěru Moussa Diaby.

Schalke prohrálo ve Frankfurtu 1:2 a propadlo se na desáté místo za svého soupeře. Trápící se tým z Gelsenkirchenu na vítězství čeká už 14 bundesligových utkání a ještě "vylepšil" negativní klubový rekord.

Frankfurt poslal do vedení ve 28. minutě André Silva, na začátku druhé půle zvýšil hlavou David Abraham. Schalke duel zdramatizovalo v 59. minutě, kdy se rovněž ze standardní situace trefil Weston McKennie. Ale jeho spoluhráč Can Bozdogan byl v 77. minutě vyloučen a hostům zkomplikoval cestu za možným bodovým ziskem. Eintracht už Schalke nic nedovolil a zvítězil ve čtvrtém z posledních pěti kol.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Eintracht Frankfurt - Schalke 2:1 (28. Silva, 50. Abraham - 59. McKennie), Augsburg - Hoffenheim 1:3 (69. Vargas - 59. a 62. Dabur, 89. Bebou), Dortmund - Mohuč 0:2 (33. Burkardt, 49. Mateta z pen.), Leverkusen - Kolín nad Rýnem 3:1 (7. S. Bender, 40. Havertz, 83. Diaby - 59. Bornauw), Lipsko - Düsseldorf 2:2 (60. Kampl, 63. Werner - 87. Skrzybski, 90.+2 Hoffmann).