Kadeřábek se asistencí podílel na výhře Hoffenheimu. Dortmund s Lipskem doma nečekaně ztratily

Reprezentační obránce Pavel Kadeřábek pomohl fotbalistům Hoffenheimu asistencí k vítězství 3:1 na hřišti Augsburgu ve 32. kole německé ligy. Druhý Dortmund podlehl Mohuči 0:2. Doma překvapivě nevyhrálo ani třetí Lipsko, které se střídajícím útočníkem Patrikem Schickem ztratilo dvoubrankové vedení a remizovalo 2:2 s Düsseldorfem.

Tento článek je více než rok starý.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Kadeřábek

Pavel Kadeřábek | Zdroj: Reuters

Kadeřábek v 59. minutě přesným centrem připravil vedoucí branku pro Moanese Dabura a izraelský útočník po chvilce znovu překonal obranu Augsburgu se stoperem Markem Suchým. Po změně stran snížil Ruben Vargas, ale těsně před koncem definitivně rozhodl střídající Ihlas Bebou. Hoffenheim poskočil na sedmé místo, Augsburg je čtrnáctý.

Mistrovské oslavy neoddálili ani Pavlenka a spol., Bayern má po výhře nad Brémami osmý titul v řadě

Číst článek

Dortmund v úterý ztratil i teoretickou šanci na mistrovský titul a musel se opět sklonit před Bayernem Mnichov, což výkon domácích proti Mohuči zřejmě ovlivnilo. Ve 33. minutě vstřelil první branku Jonathan Burkardt a vedení hostů v druhé půli zdvojnásobil Jean-Philippe Mateta z penalty. Borussia, která už má jistou účast ve skupině Ligy mistrů, zaváhala po sérii tří výher.

Lipsku po hodině hry zajistili dvoubrankové vedení slepenými góly Kevin Kampl a Timo Werner. Favorité ale závěr nezvládli. Nejprve v 87. minutě snížil Steven Skrzybski a v nastavení Düsseldorfu zařídil cennou remízu Andre Hoffmann.

Leverkusen porazil Kolín nad Rýnem 3:1 a poskočil na čtvrté místo, které ještě znamená účast ve skupině LM. Už v sedmé minutě otevřel skóre Sven Bender, do přestávky zvýšil Kai Havertz. V 59. minutě vrátil hosty do hry Sebastiaan Bornauw, poslední slovo ale měl v závěru Moussa Diaby.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:

Eintracht Frankfurt - Schalke 2:1 (28. Silva, 50. Abraham - 59. McKennie), Augsburg - Hoffenheim 1:3 (69. Vargas - 59. a 62. Dabur, 89. Bebou), Dortmund - Mohuč 0:2 (33. Burkardt, 49. Mateta z pen.), Leverkusen - Kolín nad Rýnem 3:1 (7. S. Bender, 40. Havertz, 83. Diaby - 59. Bornauw), Lipsko - Düsseldorf 2:2 (60. Kampl, 63. Werner - 87. Skrzybski, 90.+2 Hoffmann).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít