pátek 19.4 19:30 - Hospoda U Datla, Blatná

Atraktivní souboj Soběslavi s Lomem skončil nakonec smírně

Soběslavští Aleš Kutner (vlevo) a Vojtěch Zeman brání postupu kličkujícího lomského špílmachra Jana Šimáka. , Autor: Josef Janda

Soběslavští Aleš Kutner (vlevo) a Vojtěch Zeman brání postupu kličkujícího lomského špílmachra Jana Šimáka.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV – Divizní fotbalisté Soběslavi přivítali v druhém přípravném utkání po koronavirové pauze fotbalisty Lomu, kteří využili odstoupení Čížové ze soutěže a vzali místo ní divizi. Domácí byli namlsaní z nedávného vítězství nad Protivínem o sedm branek, ovšem Lom za poslední měsíce značně posílil. Pořešil brankářskou otázku po Ladislavu Chylíkovi, obranu vyztužil zkušený Jan Chotovinský, v záloze se objevil Miroslav Grobár a v ofenzivě Marek Novák. Více než čtyři stovky namlsaných diváků se tak v sobotu odpoledne těšily na zajímavou podívanou, v níž si vychutnaly i čtyři góly.

Právě někdejší hráč Táborska Marek Novák působil v lomském dresu v první půli svěžím dojmem a po změně stran se významně podepsal pod výsledek. Zbytek hostujícího mužstva ale proti Spartaku v prvním poločase nestíhal a mladý soběslavský útočník Matouš Varačka poslal domácí tým záhy do vedení. Krátce po přestávce přidal Varačka i druhý gól, jenže převaha Soběslavi byla ve zbytku utkání tatam. Domácím začaly docházet síly, čehož hosté zkušeně využili. Marek Novák dvěma brankami srovnal a početná skupina diváků viděla nakonec remízu 2:2, kterou zařídili dvěma trefami Varačka s Novákem.

TJ Spartak Soběslav – TJ Sokol Lom 2:2 (1:0), branky: 12. a 47. Varačka – 52. a 80. M. Novák.

Soběslav: Kuník – Podráský, Zeman, Suchan, Hromada, Maršík, Švejda, Boháč, Vaněk, Kutner, Varačka. (Duchoň – Bouchal, Svoboda, Brabec).

Lom: Matoušek – J. Chotovinský, K. Chotovinský, Kosobud, Vysušil, Rabiňák, Grobár, Šimák, M. Novák, Bosnyak, Neužil. (L. Novák – Bakule, Trantýr, Kořenský).

Ve středečním Týdeníku Táborsko přineseme další podrobnosti. Trenér Soběslavi Radek Hajič se zamyslí, proč se jeho svěřencům nepovedla druhá půle jako ta první. Co říkal na diváckou kulisu?

Trenér Lomu Marek Císař představí nové posily a nastíní, proč oddíl vzal pro příští ročník nabízené místo v divizi.