Magazín EURO 2024

Brno vydřelo tři body v derby a stíhá vedoucí Pardubice, Hradec rozstřílel Žižkov

Fotbalisté Hradce Králové rozstříleli ve 22. kole druhé ligy Žižkov 5:0 a posunuli se na třetí místo zajišťující start v baráži o postup do nejvyšší soutěže. Zbrojovka zvládla hektické brněnské derby v Líšni a s šestibodovým odstupem dál stíhá vedoucí Pardubice, které zvítězily na Dukle 1:0. Jihlava podlehla v Chrudimi 3:4, nevyhrála ani v pátém utkání po koronavirové pauze a klesla na šesté místo s tříbodovou ztrátou na Hradec Králové.

Líšeň se ujala vedení v deváté minutě po gólu Silného, jenže Fousek na konci úvodního dějství z pokutového kopu vyrovnal. V 52. minutě uviděl druhou žlutou kartu hostující útočník Růsek.

Líšeň však přesilovkou pohrdla a o necelých pět minut později se kvůli vyloučení Kučery, který přitom naskočil do hry až na začátku druhé půle, síly na trávníku vyrovnaly. V 83. minutě rozhodl o výhře Zbrojovky Dreksa. Brno neprohrálo v lize podeváté v řadě.

Přenos ČT: Sestřih a ohlasy utkání Líšeň - Brno

Jedinou branku zápasu na Julisce dal v 77. minutě Michal Hlavatý. Pardubice vyhrály i popáté od restartu soutěže a zůstávají hlavním uchazečem o přímý postup.

"Votroci" rozhodli zápas už po 22 minutách hry, kdy se postupně trefili Prekop, Vlkanova a Frýdek. Po změně stran se prosadil znovu Vlkanova a Procházka. Vlkanova je s 11 trefami nejlepším střelcem soutěže.

Hradec Králové neprohrál v lize poosmé za sebou, ale naplno bodoval po předchozích třech remízách. Na druhé Brno mu chybí sedm bodů.

Chrudimi se povedl vstup do utkání podobně jako Hradci a mezi pátou až 15. minutou se ujala tříbrankového vedení. Dvakrát se mezi střelce včetně proměněné penalty zapsal Vašulín a jednou Rybička. Vysočina do konce poločasu snížila zásluhou Koubka a Vencla.

Pět minut po pauze rozhodl o výhře domácích vlastní gól Shudeiwy, přestože branka byla původně připsána Vašulínovi. Hosté díky Zoubelemu snížili, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Vlašim zdolala poslední Vítkovice 2:0 brankami Svobody a Vedrala.

Sokolov si ve druhé lize vyšlápl na favorizované Ústí

O výhře Vyšehradu v Třinci rozhodl v 76. minutě Milan Nitrianský z pokutového kopu. Hosty předtím v desáté minutě poslal do vedení Tomáš Čvančara, o vyrovnání se po půlhodině hry postaral z penalty Jiří Valenta.

Vyšehrad v Třinci nastoupil bez trenéra Romana Veselého, který se po neúspěšné sérii dohodl s vedením na předčasném ukončení spolupráce.

Týmu se místo něj ujala dvojice asistentů Oldřich Pařízek, Jaroslav Klíma, který je současně majitelem klubu. Vyšehrad dočasně povedou až do konce sezony.

Ústí se po vynucené pauze nedaří, v Sokolově prohrálo a nebodovalo ve čtvrtém z posledních pěti kol. Severočeši proto figurují na sedmém místě už jen o skóre před Prostějovem.

Hanáci vedli ve Varnsdorfu po 20 minutách o dva góly, a přestože Kocourek těsně před odchodem do kabin snížil, o plný bodový zisk nepřišili. Definitivní razítko zasadil v 77. minutě z pokutového kopu Rolinc.

Varnsdorf proto zůstal na čtrnáctém místě. Před Sokolovem, jenž si připsal teprve třetí výhru v ročníku, má k dobru sedm bodů. Představitelé Baníku nicméně už v minulých dnech oznámili, že klub v profesionálních soutěžích po sezoně skončí.

22. kolo druhé fotbalové ligy:

Varnsdorf - Prostějov 1:3 (1:2)
Branky: 42. Kocourek - 16. Zapletal, 20. Koudelka z pen., 77. Rolinc z pen.

Sokolov - Ústí nad Labem 3:1 (1:1)
Branky: 3. Tkadlec, 79. Ruml, 86. Vávra - 40. Prošek.

Dukla Praha - Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 77. Hlavatý.

Třinec - Vyšehrad 1:2 (1:1)
Branky: 2. Valenta z pen. - 10. Čvančara, 76. Nitrianský z pen.

Chrudim - Jihlava 4:3 (3:2)
Branky: 5. z pen. a 14. Vašulín, 16. Rybička, 50. vlastní Shudeiwa - 35. Koubek, 40. Mikuš, 53. Zoubele.

Vítkovice - Vlašim 0:2 (0:1)
Branky: 31. Svoboda, 90.+4 Vedral.

Hradec Králové - Viktoria Žižkov 5:0 (3:0)
Branky: 18. a 72. Vlkanova, 5. Prekop, 22. Frýdek, 79. Procházka.