10. června 2020 • 20:00

SESTŘIH: Plzeň - Zlín 3:0. Guľův tým opět vítězí, pálili Kopic, Beauguel a Havel

Autor: iSport.cz, ČTK
1
Video se připravuje ...
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Po remíze na Slavii vlétla Plzeň do utkání se Zlínem s vervou. Jeden gól pro Guľův tým zařídil Jan Kopic, druhý jarní ostrostřelec Jean-David Beaguel. Míč za záda brankáře Matěje Rakovana dostal v první půli i Jan Kovařík, ale tomu nakonec střelecký zářez upřel VAR. Zlín se po změně stran osmělil, ale gól dali zase domácí, konkrétně Milan Havel. Vítězství Viktorie 3:0 a ztráta Slavie znamená zredukování ztráty na lídra na šest bodů. Duel mezi Západočechy a Ševci jsme sledovali ONLINE. V článku naleznete VIDEA s nejdůležitějšími okamžiky zápasu.

Domácí: 25. J. Kopic, 36. Beauguel, 89. M. Havel

Hosté:

Domácí: A. Hruška – M. Havel, Pernica, Brabec (C), J. Kovařík – Hořava, Al. Čermák (46. Bucha), Kalvach – Kayamba (60. Mihálik), J. Kopic (86. Hloušek), Beauguel (60. Chorý).

Hosté: Rakovan – Matejov, Bačo, Simerský, Azackij (46. P. Buchta) – Džafić, Conde, Hlinka (C), Bartošák (83. Fantiš) – Nečas (46. Janetzký), Jawo (62. Poznar).

Doosan Arena, Plzeň

Plzeň nastoupila s čtyřmi změnami v základní sestavě oproti nedělnímu šlágru na Slavii (0:0). Od začátku hráli Havel, Pernica, Hořava a Kopic, chyběli disciplinárně potrestaný Hejda, Limberský, Řezník a Bucha. V pozměněném složení nastoupili i hosté.

Po pondělním navýšení limitu při sportovních akcích na 500 lidí se Viktorii na stadion vešlo asi 150 fanoušků z řad sponzorů a partnerů. Z reproduktorů i tak vytrvale zněly chorály skalních plzeňských příznivců.

Domácí od začátku podle očekávání převzali aktivitu. Beauguelovu hlavičku vyrazil gólman Rakovan a zlínskou branku pak z dálky těsně minul Kovařík. Jeho spoluhráč Čermák zase hlavičkoval jen do boční sítě.

SESTŘIH: Plzeň - Zlín 3:0. Pohodlná jízda, Viktoria stáhla náskok Slavie na 6 bodů

Ještě větší šanci zahodil v 21. minutě Beauguel, který z malého vápna překopl branku. Za čtyři minuty už se ale Plzeňští radovali. Kopic dostal od zlínské obrany hodně prostoru a povedený průnik zakončil křížnou střelou.

Západočeši kontrolovali hru a v 36. minutě navýšili vedení. Kovařík vyslal do úniku Kopice, ten našel volného Beauguela, francouzský útočník už tentokrát z dobré pozice nezaváhal a prosadil se proti bývalému týmu.

Krátce před pauzou Kovařík potřetí dostal míč do zlínské branky, ale rozhodčí Rejžek nakonec gól po zhlédnutí videa odvolal kvůli ruce domácího záložníka.

Druhý poločas neměl takové tempo jako první a "Ševci" se víc dostávali do hry. Kopic v nadějné pozici trefil obránce, na druhé straně slibný brejk zakončil Matejov do rukavic připraveného Hrušky. Jeho branku pak v 82. minutě těsně minul Hlinka.

Závěr ale patřil Viktorii. Střídající Chorý ještě Rakovana nepřekonal, ale v 89. minutě přece jenom uzavřel skóre Havel, který si naběhl na Kalvachovu střílenou přihrávku a zakončil do odkryté branky.

Vítězství nad Zlínem pečetil gólem na 3:0 obránce Milan Havel

Plzeň - Zlín: Kalvachův sražený centr dopravil do sítě Havel, 3:0!

Plzeň - Zlín: Chorý přímo před Rakovanem, ale ten v souboji jeden na jednoho uspěl
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Plzeň - Zlín: Hlinkova rána proskákala těsně vedle levé tyče

Plzeň - Zlín: Kopic byl zbržděn v náběhu, jeho střela byla zblokována

Plzeň - Zlín: Rakovan si srazil míč do vlastní brány, Kovařík hrál předtím rukou

Plzeň - Zlín: Beauguel zvyšuje na 2:0! Po trefě poklekl se vztyčenou pěstí

Plzeň - Zlín: Kopic po chytrém sólu našel uličku pro střelu, 1:0!

Plzeň - Zlín: Obří šance Viktorie, Čermák netrefil centr, Beauguel zase odkrytou bránu

Plzeň - Zlín: Beauguelovu líznutou hlavičku Rakovan jen tak tak vytáhl mimo tři tyče

Plzeň - Zlín: Rakovan neudržel míč, po Havlově střele vykopával z brankové čáry Simerský

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905