Dukla - Pardubice 0:1Pardubice vedou druhou ligu o devět bodů

Fotbalisté Pardubic ve šlágru 22. kola druhé ligy na hřišti pražské Dukly vyhráli 1:0 a upevnili si první místo v tabulce, které jako jediné znamená přímý postup do nejvyšší soutěže. V druhém dnešním utkání Vyšehrad ukončil sérii bez vítězství a uspěl 2:1 v Třinci.

Hráči Pardubic Pavel Zifčák (zády) a Michal Hlavatý se radují z branky.

Jedinou branku zápasu na Julisce dal v 77. minutě Michal Hlavatý a Pardubice vyhrály i páté utkání po koronavirové pauze. Východočeský celek má v čele tabulky náskok devíti bodů před druhým Brnem, které má však zápas k dobru. Dukla je o skóre čtvrtá a může nabrat ztrátu na Žižkov na třetí příčce, jež jako poslední zaručuje účast v baráži o postup.

O výhře Vyšehradu v Třinci rozhodl v 76. minutě Milan Nitrianský z pokutového kopu. Hosty předtím v desáté minutě poslal do vedení Tomáš Čvančara, o vyrovnání se po půlhodině hry postaral z penalty Jiří Valenta. Pražanům díky první výhře po čtyřech kolech patří 12. místo s náskokem deseti bodů na pásmo sestupu. Třinec je desátý.

Vyšehrad v Třinci nastoupil bez trenéra Romana Veselého, který se po neúspěšné sérii dohodl s vedením na předčasném ukončení spolupráce. Týmu se místo něj ujala dvojice asistentů Oldřich Pařízek, Jaroslav Klíma, který je současně majitelem klubu. Vyšehrad dočasně povedou až do konce sezony.

22. kolo druhé fotbalové ligy:
Dukla Praha - Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 77. Hlavatý. Rozhodčí: Orel - Blažej, Hock. ŽK: Chlumecký, Piroch - Jeřábek, Lopes. Diváci: omezený počet (limit 500 osob na stadionu).
Třinec - Vyšehrad 1:2 (1:1)
Branky: 31. Valenta z pen. - 10. Čvančara, 76. Nitrianský z pen. Rozhodčí: Denev - Kubr, Vaňkát. ŽK: Akulinin, Janoščin, Cienciala - Kokorovič, Kodr, Černý, Otáhal, Laňka. Diváci: omezený počet (limit 500 osob na stadionu).