Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Chrudim jede! Další tři body přivezla z Vyšehradu

Praha – Chrudimští fotbalisté po restartu FORTUNA národní ligy válí, z posledních tří zápasů získali hned sedm bodů a v tabulce jsou již osmí! Důležité vítězství na Vyšehradě zařídili střelci Petr Rybička a Ladislav Mužík, skvělým výkonem pomohl také gólman Simon Zíma. Vítězství 3:1 znamená další důležité přiblížení k druholigové záchraně.

V úvodních minutách byli aktivnější hráči z Prahy, kteří dokázali pořádně zavařit chrudimské defenzívě. V největší příležitosti se ocitl domácí Adnan Bašič, jehož prudkou ránu brankář Simon Zíma bravurně zlikvidoval, na druhé straně naopak zastavila střelu Jana Havleny z osmnácté minuty prvního poločasu spojnice břevna a tyče. Postupem času přebírali otěže zápasu chrudimští borci, kteří se zcela po zásluze dostali v polovině úvodní půle do vedení. Do rohového kopu se položil Petr Rybička, jehož hlavička skončila až za zády gólmana Otáhala.

A krátce před pauzou bylo ještě veseleji. Ladislav Mužík prokázal svůj střelecký instinkt, když umístil balon přesně k tyči a zvýšil na rozdíl dvou branek. I po pauze začali lépe hráči Vyšehradu, místo kýženého snížení však přišla třetí branka v jejich síti. Trávníček ve velké šanci ještě neuspěl, dobře postavený Ladislav Mužík však přispěchal s pohotovou dorážkou, kterou upravil stav již na rozdíl tří branek! Následně se dočkal i Slavoj, který po dorážce nejlepšího střelce Tomáše Čvančary ještě vykřesal naději. Dobře bránící Chrudim ale problémy nepřipustila, vedení 3:1 již uhájila až do konce a získala do tabulky další tři body!

FC Slavoj Vyšehrad – MFK Chrudim 1:3 (0:2)

Branky: 70. Čvančara – 22. Rybička, 42. Mužík, 66. Mužík

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – T. Jablonský, Kodr, Nitrianský, Šandera – Kokorović (64. Laňka) – Pouček (40. Čvančara), Suchan (76. Alexandr), M. Černý (C) (76. Daniel Kozel), Drobílek – Bašić

MFK Chrudim: Zíma – Trávníček, Fofana, Vencl (C), Řezníček – Krištof – Nikodem (81. Krčál), J. Havlena (55. Vašulín), Sixta (73. T. Dostálek), Mužík (73. Sulík) – Rybička (55. Ujec)