Hráči Sparty Praha.

Hráči Sparty Praha. Zdroj: facebook.com/ACSpartaPraha

AKTUALIZOVANÉ Sparta triumfovala v pražskom derby nad Bohemiansom, o výhre Zlínu rozhodla penalta

ŠPORT.sk • 06. jún 2020 o 18:05
Futbalisti Zlína zdolali v sobotňajšom stretnutí 28. kola českej najvyššej súťaže Příbram 1:0. V súboji tímov bojujúcich o záchranu odohral na domácej strane celý duel slovenský obranca Róbert Matejov. Stredopoliar Marek Hlinka hral do 77. minúty. V 68. minúte dostal žltú kartu.

AKTUALIZOVANÉ 21:55

Tretí tím tabuľky Slovan Liberec zachránil aspoň bod v súboji s priemernou Mladou Boleslavou, keď v piatej minúte nadstaveného času vyrovnal na 2:2 Imad Rondič. Za domácich nastúpil na kraji obrany Martin Koscelník a odohral 83 minút.

Bohemians Praha prvýkrát po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu nezvíťazil. V derby so Spartou Praha prehral 0:1, keď inkasoval päť minút pred koncom od striedajúceho Ghančana Benjamina Tetteha. Stopérsku dvojicu „rudých” vytvorili Slováci Dávid Hancko a Lukáš Štetina, druhý menovaný videl v 36. minúte žltú kartu.

Česká liga - 28. kolo:

Bohemians 1905 - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Gól: 85. Tetteh

/P. Le Giang sedel na lavičke náhradníkov - L. Štetina odohral celý duel a v 36. min uvidel ŽK, D. Hancko hral celé stretnutie/

FC Zlín - 1.FK Příbram 1:0 (1:0)

Gól: 39. Poznar (11 m)

/R. Matejov 90. min, M. Hlinka hral do 77. min a v 68. min uvidel ŽK, M. Rakovan (všetci Zlín) sedel na lavičke/

Slovan Liberec - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)

Góly: 41. Kuchta, 90.+5. Rondič - 2. Jiří Klíma, 62. Budínský (11 m)

ČK: 75. Kacharaba (po druhej ŽK) - 37. Jakub Klíma