Guľa je stále stopercentný, Plzeň nastrieľala sedem gólov

Adrián Guľa.
Adrián Guľa. (Autor: fcviktoria.cz/LadislavNussbauer)
Sportnet|30. máj 2020 o 20:10

Plzeň vyhrala pod vedením Guľu šiesty ligový duel v rade.

PLZEŇ. Futbalisti Viktorie Plzeň rozdrvili v sobotňajšom zápase 26. kola najvyššej českej súťaže na domácom štadióne Mladú Boleslav 7:1.

Hetrikom sa na vysokom víťazstve podieľal Aleš Čermák. Plzeň si v tabuľke upevnila druhú priečku, Mladá Boleslav je priebežne siedma.

Guľa ešte neprehral

Domáci položili základ suverénneho triumfu už v prvom polčase, v ktorom si vybudovali štvorgólový náskok.

Slovenský tréner Adrian Guľa tak má na lavičke Viktorie stále stopercentnú bilanciu, Plzeň pod jeho vedením vyhrala šiesty ligový zápas za sebou, aj druhý po reštarte súťaže po koronavírusovej prestávke.

Okrem toho uspela aj vo všetkých troch dueloch v príprave.

Slavia deklasovala Jablonec

Jednoznačné víťazstvo dosiahla aj vedúca Slavia Praha, ktorá deklasovala tretí tím tabuľky Jablonec 5:0.

Futbalisti Slavie viedli po góloch Nicolae Stanciua z pokutového kopu a Tomáša Holeša už po polhodine hry 2:0, v druhom polčase pridali ďalšie tri góly. Za hostí odohral celý zápas slovenský stredopoliar Jakub Považanec.

Slavia má na čele tabuľky pred druhou Plzňou naďalej osembodový náskok, tretí Jablonec stráca na Viktoriu 13 bodov.

Příbram vyhral prvýkrát u súpera

Hráči FK Příbram si pripísali prvé víťazstvo v sezóne na ihrisku súpera, v sobotu triumfovali v Olomouci 2:1. Příbram pred zápasom ťahal šnúru 481 minút bez streleného gólu a nezačal dobre ani v Olomouci.

Domácich poslal do vedenia v 38. minúte Lukáš Juliš. O štyri minúty neskôr však vyrovnal po strele z voleja Emmanuel Antwi.

Hostia dokončili obrat tesne po prestávke, o triumfe zverencov Pavla Horvátha rozhodol v 51. minúte po rýchlom protiútoku Matej Polidar.

O výhre Liberca rozhodol Slovák Koscelník

V ďalšom zápase remizoval Baník Ostrava v Zlíne 1:1, domáci vyrovnali v poslednej minúte zásluhou Adnana Džafiča.

Na gól mu prihral slovenský obranca Robert Matejov, ktorý sa dostal na trávnik v 75. minúte.

Na remízu to dlho vyzeralo aj v zápase Liberca so Slováckom. Hostia hrali od 45.+3 minúty bez vylúčeného Michala Kadleca a boli blízko k zisku bodu.

V závere však poslal Slovan do vedenia slovenský stredopoliar Martin Koscelník a v nadstavenom čase spečatil jeho triumf Michal Beran.

Česká liga - 26. kolo

• Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 7:1 (4:0)

Góly: 8., 23. a 52. Čermák, 31. Beauguel, 43. Havel, 56. Chorý, 80. Mihálik - 84. Klíma (z 11 m)

• SK Slavia Praha - FK Jablonec 5:0 (2:0)

Góly: 21. Stanciu (z 11 m), 29. Holeš, 56. Provod, 61. Tecl, 78. Júsuf Hilál (z 11 m)

/Považanec (Jablonec) odohral celý zápas/

• Sigma Olomouc - FK Příbram 1:2 (1:1)

Góly: 38. Juliš - 42. Antwi, 51. Polidar

• Slovan Liberec - FC Slovácko 3:1 (1:1)

Góly: 44. Mara (z 11 m), 90. Koscelník, 90.+3 Beran - 29. Zajíc

ČK: 45.+3 Kadlec (Slovácko)

/Koscelník (Liberec) odohral celý zápas a v 90. minúte zvýšil na 2:1, Hromada (Liberec) nastúpil v 76. minúte/

• Fastav Zlín - Baník Ostrava 1:1 (0:1)

Góly: 90. Džafič - 5. Jánoš

/Hlinka (Zlín) odohral celý zápas, Matejov (Zlín) nastúpil v 75. minúte a v 90. minúte asistoval pri vyrovnávajúcom góle/