Zbrojovka porazila Ústí a je druhá. Fanoušci za plotem slavili světlicemi

Autor: ČTK, pav
3
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Brna v dohrávce 18. kola druhé ligy zvítězili v Ústí nad Labem 2:1 a posunuli se na druhé místo tabulky o čtyři body za vedoucí Pardubice. O triumfu Zbrojovky v prvním zápase po koronavirové pauze rozhodli Jakub Přichystal a Jan Hladík. Za domácí se trefil Lukáš Matějka.

Brno se poprvé prosadilo ve 14. minutě. Domácí obránce Bílek zpětnou přihrávkou "namazal" rozběhnutému Přichystalovi, který překonal vyběhnutého Tvrdoně.

V 52. minutě mohl Přichystal přidat druhou trefu, ale nejprve trefil tyč a z dorážky orazítkoval břevno. Neproměněné šance ho nemusely mrzet, jelikož o pět minut později zužitkoval jeho centr před branku hlavou zakončující Hladík.

V 63. minutě Ústí snížilo. Valenta v pokutovém území obehrál brněnského gólmana Šustra a přihrál Matějkovi, který se nemýlil. Vyrovnat se však domácím nepodařilo.

Zbrojovka vyhrála i druhé jarní kolo a celkově páté za sebou. Ústí nezvítězilo ve čtvrtém ligovém utkání v řadě a je sedmé.

Na hlavní tribuně se při současném limitu 300 diváků na sportovních akcích sešlo 105 permanentkářů. Zhruba desetičlenná skupinka brněnských příznivců pak sledovala duel za plotem a závěrečnou děkovačku s týmem si vychutnala se zapálenými světlicemi.

Jakub Přichystal ze Zbrojovky

Góly

Domácí: 63. L. Matějka

Hosté: 14. Přichystal, 56. Hladík

Sestavy

Domácí: Tvrdoň – M. Bílek, Pimpara, Písačka, Prošek – J. Peterka (C), M. Valenta, Miskovič (46. D. Richter) – Drame, L. Matějka, Bassey (62. Chodora). Trenéři: Aleš Křeček, Petr Vrabec, Juraj Šimurka.

Hosté: Šustr – Štepanovský, Ad. Čermák, Dreksa, Eismann (C) – Šumbera (58. M. Vintr), J. Sedlák, Růsek, A. Fousek (71. Bariš) – Přichystal, Hladík (89. Pachlopník). Trenéři: Miloslav Machálek, Petr Maléř, Richard Dostálek.

Rozhodčí

Rejžek – Kotalík, Pečenka; čtvrtý rozhodčí: Hanousek; delegát: M. Svoboda; technický delegát: Kořínek

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.