SESTŘIH: Bohemians - Teplice 4:0. Penalta, hrubka i kuriózní vlastňák

0
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Bohemians porazili doma v prvním utkání po koronavirové pauze Teplice 4:0. Tři body zařídili "Klokanům" v 25. kole Josef Jindřišek z penalty, Petr Hronek, vlastní gól Jevgenije Nazarova a Kamil Vacek. Pražané se díky druhé výhře za sebou přiblížili na rozdíl tří bodů desáté Olomouci, která drží poslední příčku zaručující start ve skupině o pohárovou Evropu. Hosté nenavázali na sobotní výhru 2:0 v dohrávce s Libercem a zůstali dvanáctí.

Domácí: 12. Jindřišek, 21. Hronek, 65. Nazarov (vl.), 90+2. Vacek

Hosté:

Domácí: Valeš – Bartek, Köstl, Bederka, Schumacher (82. Nečas) – Hůlka, Jindřišek /C/ – Hronek (82. Vacek), Vaníček (60. Květ), Vodháněl (60. Podaný) – Pulkrab (73. Puškáč).

Hosté: Grigar – Paradin (46. Nazarov), Čmovš, Kodeš, Vondrášek /C/ – Knapík (68. Černý) – Radosta (46. Hýbl), Trubač, Kučera (46. Žitný), Moulis – Řezníček (78. J. Mareš).

140 diváků

Do povolené kvóty 300 lidí na stadionu se vešli i VIP permanentkáři Bohemians, kteří svůj tým v průběhu zápasu hnali kupředu. Podporu vršovickému celku vyjádřili i lidé v domech naproti hlavní tribuně a na jednom z balkonů roztáhli transparent "Vždy s vámi".

Bohemians šli do vedení ve 12. minutě. Teplický záložník Kodeš stáhl v pokutovém území k zemi Pulkraba a sudí Pechanec nařídil pokutový kop. Odpovědnost na sebe vzal kapitán Jindřišek, který přízemní střelou k tyči otevřel skóre a brankáři Grigarovi překazil vychytání 100. ligové nuly.

O necelých deset minut později "Klokani" zvýšili. Teplický Kučera poslal zpětnou přihrávku do vlastního vápna, k volnému míči si doběhl Pulkrab, který našel zakončujícího Hronka. Vzápětí centroval na zadní tyč Vodháněl, ale Pulkrab na balon nedosáhl. Pět minut před pauzou si na Bartkův centr do šestnáctky naběhl Vaníček, ale Grigar jeho hlavičku vytáhl na roh.

Teplický Tomáš Kučera v souboji s Josefem Jindřiškem z Bohemians

Do druhého poločasu poslal teplický kouč Hejkal tři nové hráče a hosté po změně stran málem okamžitě snížili. Sraženou střelu ale Trubač hlavou umístil mimo tyče. Po téměř hodině hry zkusil štěstí znovu, ale zamířil pouze do brankáře Valeše, který dostal přednost před Le Giangem a připsal si první ligový start od srpna.

V 64. minutě Podaného centr do vápna nešťastně srazil za Grigarova záda Nazarov. Hosté vzápětí díky Moulisovi zkorigovali stav, ale video odhalilo ofsajd a gól neplatil.

Ve druhé nastavené minutě završil výsledek střelou do prázdné branky Vacek, který využil Nečasovu přihrávku. Závěrečnou děkovačku si hráči Bohemians vychutnali s diváky na balkonech a hrstkou fanoušků v hledišti. Zatleskali i prázdnému "kotli". Diváci na hlavní tribuně pak netradičně sledovali i týmovou oslavu běžně se odehrávající v kabině, kterou řídil Jindřišek.

Oba trenéři využili novinku v pravidlech a vystřídali pět hráčů.

Bohemians potvrdili, že se jim v ligovém ročníku v Ďolíčku daří. Z 12 zápasů tam prohráli jediný a nasbírali tam 25 z celkových 30 bodů. Teplice venku v nejvyšší soutěži nevyhrály pošesté za sebou.

Bohemians - Teplice: Předčasná radost hostí, Moulisův gól zrušil VAR

Bohemians - Teplice: Nazarov fauloval a pak si srazil Podaného trestňák do vlastní sítě

Bohemians - Teplice: Trubačova rybička jen těsně minula cíl

Bohemians - Teplice: Nebezpečnou hlavičku Vaníčka musel vytáhnout Grigar

Bohemians - Teplice: Pohotovou střelu Řezníčka ztlumil Valeš v rukavicích

Bohemians - Teplice: Řezníček blafákem oklamal Valeše, pak ale pálil nad bránu

Bohemians - Teplice: Pulkrab zpětnou přihrávkou oslovil Hronka, který se nemýlil, 2:0

Bohemians - Teplice: Jindřišek chladnokrevně proměnil penaltu, 1:0

Bohemians - Teplice: Kodeš fauloval ve vápně, penalta pro Klokany!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Teplice: Brzká střela Trubače protáhla Valeše

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905