Triumf hned v prvním sjezdu sezony, dvě třetí místa a řada umístění v první desítce. To byla pátá sezona české obojživelnice Ester Ledecké mezi lyžařkami, kterou zakončila v první desítce celkového pořadí SP. Kvůli koronavirové pandemii zkrácený ročník 2019/20 ovládla Italka Brignoneová, před americkou star Mikaelou Shiffrinovou a Slovenkou Vlhovou.
Lyžaři se v sezoně 2019/20 museli obejít bez mistrovství světa i olympijských her. Vrcholem sezony mělo být finále SP v Cortině d Ampezzo v druhé polovině března, které ale bylo kvůli šířící se koronavirové pandemii zrušeno.
Do kalendáře SP se po pauze vrátila alpská kombinace. Mužská část světového poháru se poprvé vydala i do Číny. Šlo o první test před blížícími se olympijskými hrami v Pekingu 2022.
Ester Ledecká a její výsledky
SP v alpském lyžování - LAKE LOUISE
6. prosince - Sjezd
1. Ledecká (ČR) 1:31,87, 2. C. Suterová (Švýc.) -0,35, 3. Venierová -0,45, 4. Ortliebová (obě Rak.) -0,66, 5. Rebensburgová (Něm.) -0,66, 6. Goggiaová (It.) -0,69, 7. Schmidhoferová (Rak.) -0,74, 8. Weidleová (Něm.) -0,82, 9. Delagová (It.) -0,94, 10. Shiffrinová (USA) -0,96.
7. prosince - Sjezd
1. Schmidhoferová (Rak.) 1:49,92, 2. Shiffrinová (USA) -0,13, 3. Marsagliaová (It.) -0,43, 4. Ledecká (ČR) -0,45, 5. C. Suterová (Švýc.) -0,56, 6. Weidleová (Něm.) -0,61, 7. Miradoliová (Fr.) -0,70, 8. Tipplerová (Rak.) -0,78, 9. Rebensburgová (Něm.) -0,83, 10. McKennisová (USA) -0,95.
8. prosince - Super-G
1. Rebensburgová (Něm.) 1:20,00, 2. Delagová (It.) -0,35, 3. C. Suterová (Švýc.)-0,42, 4. Venierová -0,53, 5. Puchnerová -0,77, 6. Tipplerová (všechny Rak.) -1,06, 7. Brignoneová (It.) -1,07, 8. Schmidhoferová (Rak.) -1,10, 9. Weiratherová (Licht.) -1,11, 10. Shiffrinová (USA) -1,18, ...30. Ledecká (ČR) -2,54.
SP v alpském lyžování - SVATÝ MOŘIC
14. prosince 10:30 - Super-G
1. Goggiaová 1:12,96, 2. Brignoneová (obě It.) -0,01, 3. Shiffrinová (USA) -0,13, 4. Schmidhoferová (Rak.) -0,30, 5. Gutová-Behramiová -0,72, 6. C. Suterová (obě Švýc.), Ortliebová (Rak.) a Lieová (Nor.) všechny -0,87, 9. Worleyová (Fr.) -0,93, 10. Rebensburgová (Něm.) -0,96, ...31. Ledecká (ČR) -2,23.
15. prosince 13:30 - Paralelní slalom
1. Vlhová (SR), 2. Swennová Larssonová (Švéd.), 3. Gritschová (Rak.), 4. Hrovatová (Slovin.), 5. St-Germainová (Kan.), 6. Brignoneová (It.), 7. Haverová-Lösethová (Nor.), 8. Buciková (Slovin.), ...26. Dubovská, v kvalifikaci 56. Ledecká, Capová (všechny ČR) nedokončila 1. jízdu.
SP v alpském lyžování - VAL D´ISERE
21. prosince 10:30 - Sjezd - zrušeno
22. prosince 11:00 - Alpská kombinace - zrušeno
SP v alpském lyžování - Altenmarkt-Zauchensee
11. ledna 11:45 - Sjezd
1. C. Suterová (Švýc.) 1:18,79, 2. Delagová (It.) -0,29, 3. Gisinová (Švýc.) -0,98, 4. Goggiaová -1,01, 5. Marsagliaová (obě It.) -1,21, 6. Weiratherová (Licht.) -1,36, 7. Štuhecová (Slovin.) -1,37, 8. Ledecká (ČR) -1,41, 9. Venierová (Rak.) -1,51, 10. Gutová-Behramiová (Švýc.) -1,53.
12. ledna 9:15 - Alpská kombinace
1. Brignoneová (It.) 2:03,45 (1:13,80+49,65), 2. Holdenerová (Švýc.) -0,15 (1:14,30+49,30), 3. Bassinová (It.) -0,82 (1:14,02+50,25), 4. Siebenhoferová (Rak.) -1,39 (1:14,32+50,52), 5. E. Curtoniová (It.) -2,50 (1:14,74+51,21), 6. Ledecká (ČR) -3,06 (1:14,66+51,85), 7. Miradoliová (Fr.) -3,20 (1:15,92+50,73), 8. Gröbliová (Švýc.) -3,25 (1:15,32+51,38), 9. Dannewitzová (Švéd.) -3,26 (1:15,34+51,37), 10. Reisingerová (Rak.) -3,35 (1:14,82+51,98).
SP v alpském lyžování - BANSKO
24. ledna 9:45 - Sjezd
1. Shiffrinová (USA) 1:29,79, 2. Brignoneová (It.) -0,18, 3. Hählenová (Švýc.) -0,23, 4. E. Curtoniová -0,32, 5. Bassinová (obě It.) -0,36, 6. Vlhová (SR) -1,03, 7. Miradoliová (Fr.) -1,41, 8. Weidleová (Něm.) -1,61, 9. Siebenhoferová (Rak.) -1,70, 10. Johnsonová (USA) -1,77, ...20. Ledecká (ČR) -2,55.
25. ledna 9:45 - Sjezd
1. Curtoniová 1:29,31, 2. Bassinová -0,10, 3. Brignoneová (všechny It.) -0,14, 4. Shiffrinová -0,35, 5. Johnsonová (obě USA) -0,47, 6. Weidleová (Něm.) -0,62, 7. Reisingerová -0,65, 8. Ortliebová (obě Rak.) -0,82, 9. C. Suterová -1,02, 10. Gutová-Behramiová (obě Švýc.) -1,21, ...32. Ledecká (ČR) -3,12.
SP v alpském lyžování - ROZA CHUTOR
1. února 9:30 - Sjezd - zrušeno
2. února 9:00 - Super-G
1. Brignoneová 1:25,33, 2. Goggiaová (obě It.) -0,20, 3. Hählenová -0,34, 4. C. Suterová (obě Švýc.) -0,42, 5. Venierová (Rak.) -0,55, 6. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,68, 7. Veithová (Rak.) -0,69, 8. Rebensburgová (Něm.) -0,87, 9. Miradoliová (Fr.) -0,97, 10. Ledecká (ČR) -1,24.
SP v alpském lyžování - GA-PA
8. února 11:30 - Sjezd
1. Rebensburgová (Něm.) 1:41,94, 2. Brignoneová (It.) -0,61, 3. Ledecká (ČR) -0,83, 4. Goggiaová (It.) -0,95, 5. C. Suterová (Švýc.) -0,98, 6. Štuhecová (Slovin.) -1,52, 7. Hählenová (Švýc.) -1,63, 8. Vlhová (SR) -1,74, 9. Marsagliaová (It.) -1,77, 10. Reisingerová (Rak.) -1,80.
9. února 11:15 - Super-G
1. C. Suterová (Švýc.) 1:19,46, 2. Schmidhoferová (Rak.) -0,43, 3. Holdenerová (Švýc.) -0,70, 4. Gauthierová (Fr.) -0,71, 5. Brignoneová (It.) -0,90, 6. Venierová (Rak.) -0,93, 7. Gisinová (Švýc.) -1,01, 8. Miradoliová (Fr.) -1,29, 9. Vlhová (SR) -1,41, 10. Bassinová (It.) -1,49, ...17. Ledecká (ČR) -2,06.
SP v alpském lyžování - CRANS MONTANA
21. února 10:30 - Sjezd
1. Gutová-Behramiová 1:27,11, 2. C. Suterová (obě Švýc.) -0,80, 3. Venierová (Rak.) -0,92, 4. Vlhová (SR) -1,08, 5. Johnsonová (USA) -1,26, 6. Ortliebová (Rak.) -1,32, 7. Hählenová (Švýc.) a Brignoneová obě -1,35, 9. Bassinová -1,36, 10. Curtoniová (všechny It.) -1,37, 11. Ledecká (ČR) -1,38.
22. února 10:30 - Sjezd
1. Gutová-Behramiová 1:27,73, 2. C. Suterová (obě Švýc.) -0,02, 3. Ortliebová (Rak.) -0,05, 4. Brignoneová (It.) -0,35, 5. Ledecká (ČR) -0,39, 6. Vernierová -0,59, 7. Schimdhofferová (obě Rak.) -0,62, 8. Bassinová (It.) -0,66, 9. Miradoliová (Fr.) -0,71, 10. Delagová (It.) -0,76.
23. února 10:30 - Alpská kombinace
1. Brignoneová (It.) 1:56,24 (super-G 1:15,62 + slalom 40,62), 2. Gritschová (Rak.) -0,92 (1:16,43+40,73), 3. Ledecká (ČR) -1,82 (1:16,41+41,65), 4. Gisinová -1,93 (1:16,72+41,45), 5. Holdenerová (obě Švýc.) -2,49 (1:17,12+41,61), 6. Ferková (Slovin.) -2,50 (1:17,09+41,65), 7. Remmeová (Kan.) -2,77 (1:17,27+41,74), 8. Merryweatherová (USA) -3,24 (1:16,65+42,83), 9. Koppová (Švýc.) -4,02 (1:17,92+42,34), 10. Pirovanová (It.) -4,28 (1:16,66+43,86).
SP v alpském lyžování - LA THUILE
29. února 10:30 - Super-G
1. Ortliebová (Rak.) 1:11,72, 2. Brignoneová (It.) -0,01, 3. C. Suterová (Švýc.) -0,07, 4. Vlhová (SR) -0,39, 5. Bassinová (It.) -0,51, 6. Ledecká (ČR) -0,55, 7. Curtoniová (It.) -0,78, 8. Hählenová -0,82, 9. Holdenerová -0,95, 10. Gutová-Behramiová (všechny Švýc.) -0,98.
1. března 11:15 - Alpská kombinace - zrušeno
Finále SP - Cortina d'Ampezzo - zrušeno
18. března 11:00 - Sjezd
19. března 10:00 - Super-G
Konečné pořadí SP v alpském lyžování žen
Celkové pořadí SP: 1. Brignoneová 1378, 2. Shiffrinová (USA) 1225, 3. Vlhová 1189, 4. C. Suterová 837, 5. Bassinová 817, 6. Holdenerová 791, ...10. Ledecká 503, 84. Dubovská 35, 101. Capová (všechny ČR) 21.
Konečné pořadí superobřího slalomu: 1. C. Suterová 360 b., 2. Brignoneová 341, 3. Schmidhoferové (Rak.) 217, 4. Gutová-Behramiová 209, 5. Venierová (Rak.) 205, 6. Ortliebová 191, ...21. Ledecká 81.
Konečné pořadí sjezdu: 1. C. Suterová 477 b., 2. Ledecká 322, 3. Brignoneová 320, 4. Gutová-Behramiová 288, 5. Shiffrinová (USA) 256, 6. Curtoniová (It.) 246.
Konečné pořadí kombinace: 1. Brignoneová 200 b., 2. Holdenerová 125, 3. Ledecká 100, 4. Gritschová 80, 5. Siebenhoferová (Rak.) 64, 6. Bassinová 60.
Program SP v alpském lyžování 2019/20 - ženy
Den | Čas | Disciplína | Destinace |
26. 10. 2019 | 10:00 | Obří slalom | Sölden (Rakousko) |
23. 11. 2019 | 10:15 | Slalom | Levi (Finsko) |
30. 11. 2019 | 15:45 | Obří slalom | Killington (USA) |
1. 12. 2019 | 15:45 | Slalom | Killington (USA) |
6. 12. 2019 | 20:30 | Sjezd | Lake Louise (USA) |
7. 12. 2019 | 20:30 | Sjezd | Lake Louise (USA) |
8. 12. 2019 | 19:00 | Super G | Lake Louise (USA) |
14. 12. 2019 | 10:30 | Super G | Svatý Mořic (Švýcarsko) |
15. 12. 2019 | 13:30 | Paralelní slalom | Svatý Mořic (Švýcarsko) |
17. 12. 2019 | 10:30 | Obří slalom | Courchevel (Francie) |
21. 12. 2019 | 10:30 | Sjezd | Val d'Isere (Francie) |
22. 12. 2019 | 11:00 | Kombinace (Super G + slalom) | Val d'Isere (Francie) |
28. 12. 2019 | 10:15 | Obří slalom | Lienz (Rakousko) |
29. 12. 2019 | 10:00 | Slalom | Lienz (Rakousko) |
4. 1. 2020 | 13:00 | Slalom | Záhřeb (Chorvatsko) |
11. 1. 2020 | 11:45 | Sjezd | Altenmarkt-Zauchensee (Rakousko) |
12. 1. 2020 | 9:15 | Kombinace (Super G + slalom) | Altenmarkt-Zauchensee (Rakousko) |
14. 1. 2020 | 18:00 | Slalom | Flachau (Rakousko) |
18. 1. 2020 | 11:00 | Obří slalom | Sestriere (Itálie) |
19. 1. 2020 | 11:45 | Paralelní obří slalom | Sestriere (Itálie) |
24. 1. 2020 | 9:45 | Sjezd (náhrada za Val d'Isere) | Bansko (Bulharsko) |
25. 1. 2020 | 9:45 | Sjezd | Bansko (Bulharsko) |
26. 1. 2020 | 9:15 | Super G | Bansko (Bulharsko) |
1. 2. 2020 | 9:30 | Sjezd | Roza Chutor (Rusko) |
2. 2. 2020 | 9.00 | Super G | Roza Chutor (Rusko) |
8. 2. 2020 | 11:30 | Sjezd | Garmisch Partenkirchen (Německo) |
9. 2. 2020 | 11:15 | Super G | Garmisch Partenkirchen (Německo) |
15. 2. 2020 | 10:00 | Obří slalom | Maribor (Slovinsko) |
16. 2. 2020 | 10:15 | Slalom | Maribor (Slovinsko) |
22. 2. 2020 | 10:30 | Sjezd | Crans Montana (Švýcarsko) |
23. 2. 2020 | 10:30 | Kombinace (Super G + slalom) | Crans Montana (Švýcarsko) |
29. 2. 2020 | 10:30 | Super G | La Thuile (Itálie) |
1. 3. 2020 | 11:15 | Kombinace (Super G + slalom) | La Thuile (Itálie) |
7. 3. 2020 | 9:30 | Obří slalom | Ofterschwang (Německo) |
8. 3. 2020 | 9:30 | Slalom | Ofterschwang (Německo) |
12. 3. 2020 | 14:00 | Paralelní slalom | Are (Švédsko) |
13. 3. 2020 | 14:00 | Obří slalom | Are (Švédsko) |
14. 3. 2020 | 10:30 | Slalom | Are (Švédsko) |
Program SP v alpském lyžování 2019/20 - muži
Den | Čas | Disciplína | Destinace |
27. 10. 2019 | 10:00 | Obří slalom | Sölden (Rakousko) |
24. 11. 2019 | 10:15 | Slalom | Levi (Finsko) |
30. 11. 2019 | 20:15 | Sjezd | Lake Louise (USA) |
1. 12. 2019 | 20:15 | Super G | Lake Louise (USA) |
6. 12. 2019 | 18:45 | Super G | Beaver Creek (USA) |
7. 12. 2019 | 19:00 | Sjezd | Beaver Creek (USA) |
8. 12. 2019 | 17:45 | Obří slalom | Beaver Creek (USA) |
14. 12. 2019 | 9:30 | Obří slalom | Val d'Isere (Francie) |
15. 12. 2019 | 9:30 | Slalom | Val d'Isere (Francie) |
20. 12. 2019 | 11:45 | Super G | Val Gardena (Itálie) |
21. 12. 2019 | 11:45 | Sjezd | Val Gardena (Itálie) |
22. 12. 2019 | 10:00 | Obří slalom | Alta Badia (Itálie) |
23. 12. 2019 | 18:15 | Paralelní obří slalom | Alta Badia (Itálie) |
28. 12. 2019 | 11:30 | Sjezd | Bormio (Itálie) |
29. 12. 2019 | 11:00 | Kombinace (Super G + slalom) | Bormio (Itálie) |
5. 1. 2020 | 14:15 | Slalom | Záhřeb (Chorvatsko) |
8. 1. 2020 | 17:45 | Slalom | Madonna di Campiglio (Itálie) |
11. 1. 2020 | 10:30 | Obří slalom | Adelboden (Švýcarsko) |
12. 1. 2020 | 10:30 | Slalom | Adelboden (Švýcarsko) |
17. 1. 2020 | 10:30 | Kombinace (Sjezd + slalom) | Wengen (Švýcarsko) |
18. 1. 2020 | 12:30 | Sjezd | Wengen (Švýcarsko) |
19. 1. 2020 | 10:15 | Slalom | Wengen (Švýcarsko) |
24. 1. 2020 | 11:30 | Super G | Kitzbühel (Rakousko) |
25. 1. 2020 | 11:30 | Sjezd | Kitzbühel (Rakousko) |
26. 1. 2020 | 10:30 | Slalom | Kitzbühel (Rakousko) |
28. 1. 2020 | 17:45 | Slalom | Schladming (Rakousko) |
1. 2. 2020 | 11:30 | Sjezd | Garmisch Partenkirchen (Německo) |
2. 2. 2020 | 10:30 | Slalom | Garmisch Partenkirchen (Německo) |
8. 2. 2020 | 10:00 | Slalom | Chamonix (Francie) |
9. 2. 2020 | 9:30 | Paralelní lalom | Chamonix (Francie) |
15. 2. 2020 | 4:00 | Sjezd | Yanqing (Čína) |
16. 2. 2020 | 4:00 | Super G | Yanqing (Čína) |
22. 2. 2020 | 2:00 | Obří slalom | Naeba (Japonsko) |
23. 2. 2020 | 2:00 | Slalom | Naeba (Japonsko) |
29. 2. 2020 | 12:30 | Super G | Hinterstoder (Rakousko) |
1. 3. 2020 | 9:45 | Kombinace (Super G + slalom) | Hinterstoder (Rakousko) |
7. 3. 2020 | 11:00 | Sjezd | Kvitfjell (Norsko) |
8. 3. 2020 | 10:30 | Super G | Kvitfjell (Norsko) |
14. 3. 2020 | 9:30 | Obří slalom | Kranjska Gora (Slovinsko) |
15. 3. 2020 | 9:30 | Slalom | Kranjska Gora (Slovinsko) |