pá 15.5.2020
MUZ

Přípravný smír 2:2 s MFK Karviná

Dva góly dokázal vstřelit Baník na půdě regionálního rivala z Karviné. A byla z toho remíza, tréninkový duel mezi Karvinou a Baníkem nakonec skončil 2:2.

Stále bez rekonvalescentů Milana Baroše, Daniela Holzera, Martina Filla a Jaroslava Svozila nastoupil Baník do utkání proti soupeři, jehož hra se vždy vyznačuje bojovností a agresivitou. Ani tentokrát tomu nebylo jinak a nějaký čas trvalo, než se Baník nastolenému tempu a míře důrazu přizpůsobil. Už v 9. minutě se v šestnáctce Baníku prosadil Ondřej Lingr a hlavou nechytatelně otevřel skóre.

Ve 14. minutě se hosté poprvé přiblížili možnému vyrovnání, Baník potáhl akci po levé straně a na přízemní přihrávku si někam k hranici šestnáctky naběhl Adam Jánoš, jehož ránu vyrazil gólman Vladimír Neuman. O minutu později to zkoušel Jiří Fleišman z podobné pozice obstřelem, minul pravý horní roh karvinské branky.

Vyrovnání přišlo ve 33. minutě. Filip Kaloč potáhl akci středem hřiště, poslal míč doprava Rudolfu Reiterovi, ten poslal míč zprava do šestnáctky rozběhnutému Ondřeji Šašinkovi. A útočník Baníku se do míče náležitě opřel – 1:1.

Dvě minuty před poločasem hasila obrana Baníku zaváhání v šestnáctce faulem a Vukadin Vukadinovič penaltu proměnil. Se štěstím, Jan Laštůvka si na jeho tvrdou střelu k tyči sáhnul a mnoho mu k úspěchu nescházelo.

Po přestávce prověřil karvinského gólmana jako první solidní střelou Milan Jirásek. V 62. minutě byl velice blízko Adam Jánoš. Míč mu do šestnáctky krásně poslal Roman Potočný. Adam Jánoš byl ve výborné pozici, vypálil, ale na poslední chvíli mu jeden z karvinských hráčů skočil do rány a zablokoval ji.

Milan Jirásek to střelou ze střední vzdálenosti zkusil ještě jednou, Neuman míč vytlačil na roh.

Baník ale dokázal vyrovnat. V 82. minutě byl u zrodu akce opět Roman Potočný. Rozběhl se s míčem po pravé straně, natlačil se blíže k ose hřiště a poslal balon doprava Adamu Jánošovi. Ten nacentroval a mezi karvinskými obránci se hlavou prosadil Dyjan Carlos de Azevedo.

Fotogalerie

Ohlasy k utkání

LUBOŠ KOZEL: "Byla to dobrá prověrka, celkovou kvalitou to bylo dva levely lepší než předešlé utkání. Soupeř hrál první poločas skoro v základní sestavě a byl kvalitní, domácí byli o trošičku lepší v první půli. Po prostřídání už byl druhý poločas z naší strany velmi slušný, byli jsme lepší a zaslouženě jsme i vyrovnali. Remíza odpovídá průběhu zápasu."