Nejdelší ženské zápasy open éry: Do historie se zapsaly Strýcová a Karolína Plíšková

15. 5. 2020, 12:49
Aktuality 12
Nejen muži, ale i ženy umí sehrát pohledné, dlouhé a nervy drásající bitvy. Své by o tom mohly vyprávět Karolína Plíšková a Barbora Strýcová. Pojďte si připomenout nejdelších devět ženských zápasů otevřené éry tenisu.
Barbora Strýcová

1) Wimbledon 1995, Rubinová - Hyová-Boulaisová 7-6(4) 6-7(5) 17-15 / 3h 45min
Bývalá světová šestka Chanda Rubinová byla v roce 1995 vysoko na žebříčku, ale ve druhém kole Wimbledonu musela bojovat bezmála čtyři hodiny proti Patricii Hyové-Boulaisové. Jen rozhodující set trval přes dvě hodiny.

2) Virginia Slims Championships 1990, Selešová - Sabatiniová 6-4 5-7 3-6 6-4 6-2 / 3h 47min
Teď už to neznáme, ale dříve i ženy hrály na tři vítězné sety. Před 30 lety na předchůdci nynějšího Turnaje mistryň trval zápas mezi Monikou Selešovou a Gabrielou Sabatiniovou skoro čtyři hodiny. Na tři vítězné sety se finále hrálo mezi lety 1984 až 1998.

3) Finále Fed Cupu 2016, Kar. Plíšková - Mladenovicová 6-3 4-6 16-14 / 3h 48min
Karolína Plíšková sehrála svůj nejdelší zápas před necelými čtyřmi lety ve finálovém utkání Fed Cupu. Domácí Kristinu Mladenovicovou zdolala česká jednička bez 12 minut za čtyři hodiny. Česku tímto bodem pomohla k celkovému triumfu.

4) French Open 2015, Schiavoneová - Kuzněcovová 6-7(11) 7-5 10-8 / 3h 50min
Již ve druhém kole se na French Open 2015 utkaly šampionky antukového grandslamu Francesca Schiavoneová a Světlana Kuzněcovová. Nervy drásající souboj plný pohledných výměn za tři hodiny a 50 minut vyhrála Italka.

5) French Open 1972, Reidová - Teeguardenová 7-6(7) 4-6 16-14 / 3h 55min
Ještě více se čtyřhodinové hranici v roce 1972 přiblížili Kerry Melvilleová Reidová a Pam Teeguardenová. Více než deset let trvalo, než časomíru tři hodiny a 55 minut některý zápas překonal. Melvilleová Reidová později vstoupila do australské tenisové síně slávy.

6) French Open 1995, Buissonová - van Lottumová 6-7(3) 7-5 6-2 / 4h 7min
Konečně se dostáváme přes hranici čtyř hodin. Tu pokořily Noelle van Lottumová s Virginií Buissonovou v prvním kole antukového French Open v roce 1995. Každý ze setů trval přes hodinu.

7) Australian Open 2010, Strýcová - Kulikovová 7-6(5) 6-7(10) 6-3 / 4h 19min
Z Češek odehrála v open éře nejdelší zápas Barbora Strýcová. Plzeňská rodačka bojovala v prvním kole Australian Open 2010 skoro čtyři a půl hodiny proti ruské kvalifikantce Regině Kulikovové.

8) Australian Open 2011, Schiavoneová - Kuzněcovová 6-4 1-6 16-14 / 4h 44min
O nejdelší zápas tohoto století se postaraly Francesca Schiavoneová se Světlanou Kuzněcovovou. Na Australian Open 2011 se praly o každý míček skoro pět hodin. Nakonec se radovala Italka.

9) Richmond 1984, Nelsonová-Dunbarová - Hepnerová 6-4 7-6(11) / 6h 31min
Lídr se bude jen těžko překonávat. Jednalo se o utkání prvního kola turnaje v Richmondu mezi Vicki Nelsonovou-Dunbarovou a Jean Hepnerovou. O postup se bojovalo neuvěřitelných šest hodin a 31 minut, přitom nebyl potřeba rozhodující set. Jedna z výměn v tie-breaku druhé sady trvala 29 minut a míček přelétl přes síť celkem 643krát.