Jela
19.4.2024
Highlighty: Góly Kopeckého a Pánika, Halák vychytal Montreal
Zdielať na

NEW YORK / Slovenskí hokejoví útočníci Tomáš Kopecký a Richard Pánik gólmi spečatili víťazstvá svojich mužstiev vo štvrtkových zápasoch zámorskej hokejovej NHL.

Zakončovateľ Floridy Kopecký skóroval v oslabení 101 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času a na ľade Ottawy pomohol "panterom" k piatej výhre v sérii. Forvard Tampy Bay Pánik uzavrel gólový účet stretnutia proti Nashvillu zhodne na 4:2 už v 34. min, na svoje konto si pripísal celkovo štyri strelecké pokusy.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák vychytal na domácom ľade víťazstvo 5:1 nad Montrealom. Radosť z čistého konta pokazil slovenskému reprezentantovi v 33. min Brendan Gallagher. Haláka vyhlásili po súboji za druhú hviezdu duelu.

Tretí zápas v zámorskej profilige absolvoval útočník Detroitu Tomáš Jurčo, bodové štatistiky si však nerozšíril. Vo víťaznom zápase proti Calgary (3:2 po predĺžení) odohral 11:29 min a trikrát ohrozil bránku "plameňov". Jeho krajan Tomáš Tatar strávil na ľade takmer 16 minút. O výhre "červených krídel" rozhodol v predĺžení Daniel Alfredsson, ktorý zaznamenal dva góly.

Obranca Bostonu Zdeno Chára patril tradične medzi najvyťaženejších hráčov "medveďov", ako jediný zo slovenských aktérov štvrtkových zápasov sa však netešil z výhry svojho tímu. Boston prehral na ľade Buffala 2:4, obrovitý zadák odohral 25:09 min a pripísal si na svoje konto päť striel.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo - Boston 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 17. Flynn (Sulzer, Ehrhoff), 38. M. Foligno (McBain, D'Agostini ), 55. Stafford (Leino, Ott), 56. T. Myers (Flynn, M. Foligno) - 22. Marchand (Boychuk), 24. Marchand (P. Bergeron)
Zdeno Chára (Boston) odohral 25:09 min, mal päť striel a mínusku.

Philadelphia - Columbus 5:4 (0:1, 0:2, 5:1)
Góly: 45. Voráček (C. Giroux, Streit), 46. Coburn, 56. E. Gustafsson (Simmonds, C. Giroux), 57. C. Giroux (Raffl, Voráček), 59. C. Giroux (Streit, Voráček) - 16. C. Atkinson (R. Murray), 25. Skille (Letestu, Nikitin), 40. N. Foligno (J. Johnson, Dubinsky), 49. Comeau (Anisimov)

Pittsburgh - Minnesota 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Góly: 1. Kunitz (P. Dupuis, Crosby), 22. Sutter (Maatta, Vitale), 24. M. Niskanen (J. Jokinen, J. Neal), 31. Kunitz (Crosby, M. Niskanen), 48. Maatta - 32. Pominville (Niederreiter, Suter), 44. Heatley (Ch. Coyle, Ballard)

Toronto - Phoenix 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 16. Bodie (Franson, Holland), rozhodujúci sam. nájazd Lupul - 56. M. Hanzal (Klesla, Vrbata)

Detroit - Calgary 3:2 po predĺžení (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 1. D. Alfredsson (Daciuk, Kronwall), 32. J. Andersson (D. Alfredsson, Daciuk), 62. D. Alfredsson (Daciuk, Kronwall) - 6. M. Backlund (Cammalleri, Brodie), 36. Giordano (Glencross, Cammalleri)
Tomáš Jurčo odohral 11:29 min, mal tri strely a dve trestné minúty, Tomáš Tatar (obaja Detroit) odohral 15:45 min.

Ottawa - Florida 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 10. Ch. Neil (MacArthur, Methot), 20. Spezza (Karlsson, C. Anderson) - 6. Hayes (Matthias, Barch), 38. Barkov (Gilbert, B. Campbell), 58. Gilbert (Fleischmann, M. Goc), 59. KOPECKÝ
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 16:32 min, strelil gól v oslabení a mal päť striel.

Tampa Bay - Nashville 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Góly: 3. Killorn (Hedman, Cote), 20. M. St. Louis (S. Salo, Killorn), 29. Purcell (Filppula, Carle), 34. PÁNIK (Brewer, Šustr) - 27. C. Smith (Cullen, Weber), 34. C. Smith (Cullen, Ellis)
Richard Pánik (Tampa Bay) odohral 9:09 min, strelil gól a mal štyri strely.

St. Louis - Montreal 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Góly: 5. Steen (Oshie), 8. Steen (D. Roy, Berglund), 14. Ch. Stewart (Morrow, Jackman), 53. Schwartz (Oshie, Shattenkirk), 58. Lapierre (Cracknell) - 33. Gallagher (Desharnais)
Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal celý zápas, zneškodnil 25 z 26 striel súpera a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu.

Dallas - Vancouver 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 5. Benn (Seguin, Connauton), 5. Sceviour (Peverley, E. Cole), 37. E. Cole (Peverley), 43. Ničuškin (E. Cole, Seguin) - 8. Ch. Higgins (Santorelli, Bieksa)

Colorado - Edmonton 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Góly: 22. Barrie (P. Stastny, Duchene), 35. O'Reilly (MacKinnon, Duchene), 39. Talbot (Cliche), 60. Duchene (Talbot, Hejda) - 15. T. Hall (Petry, Nugent-Hopkins), 33. Nugent-Hopkins (T. Hall)

Los Angeles - San Jose 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly: 26. A. Martinez (Toffoli), 32. Toffoli (Vojnov, M. Jones), 41. J. Carter (D. King, Regehr), 47. D. King (J. Carter, Regehr) - 58. Marleau (Havlát)

Článok si môžete pozrieť aj cez iPhone či iPad vďaka novej aplikácii. ZADARMO.