HVĚZDNÁ HISTORIE | Pohár UEFA 2002/03 | SK Slavia Praha
Více

HVĚZDNÁ HISTORIE | Pohár UEFA 2002/03

Pravidelné středeční ohlédnutí za hvězdnou sešívanou historií pokračuje! Tentokrát se vrátíme k tažení Pohárem UEFA v sezoně 2002/03.

Pod vedením trenéra Miroslava Beránka dokráčeli sešívaní během sezony 2002/03 až do čtvrtého kola Poháru UEFA, kde ve slavném zápase padli kvůli neuznanému gólu se silným tureckým Beşiktaşem.

V prvním kole prestižní evropské soutěže narazili sešívaní na belgický Royal Excel Mouscron, z jehož hřiště si do Prahy přivezli nadějnou remízu 2:2. Na domácí půdě Slavia bezezbytku naplnila roli favorita a i díky dvěma brankám útočníka Tomáše Doška rozstřílela svého belgického soka jasně 5:1. Druhé kolo Poháru UEFA zavedlo následně sešívané do Bělehradu, kde se Slavia utkala s místním Partizanem. Domácí před svými fanoušky dokázali zvítězit 3:1, o slávistickou branku naděje se v druhém poločase postaral Richard Dostálek. V odvětě na Strahově mířili sešívaní celý zápas za jednoznačným postupem a vedli 3:0, v poslední minutě druhého poločasu se ale trefil bělehradský Ivić a zápas šel do prodloužení. V něm si ale už slávisté postup uniknout nenechali a díky čtvrté brance Patrika Gedeona i pojišťovacím zásahu Adauta pronikli do třetího kola soutěže.

Los sešívaným přisoudil za soupeře PAOK Soluň, jeden z nejúspěšnějších týmů řecké historie. Slavia opět začínala na venkovním hřišti, kde ve vyrovnaném zápase podlehla domácím těsně 0:1. Doma však slávisté potvrdili pohárovou neporazitelnost a řeckého soupeře rozstříleli jasně 4:0. Dvěma zásahy se v závěrečných minutách utkání blýskl útočník Pavel Kuka. Čtvrté kolo soutěže sešívaní poprvé začínali na domácím hřišti. Tvrz na Stadionu Evžena Rošického se přijel pokusit dobýt Beşiktaş Istanbul, sešívaní však tureckému soupeři nedovolili skórovat a do Istanbulu si zásluhou Tomáše Doška odvezli nadějnou výhru 1:0.

Odveta na hřišti Beşiktaşe se ale pro Slavii vyvíjela přímo hororově. V poločase sice sešívaní prohrávali pouze o jednu branku, v 70. minutě už ale domácí vedli 4:0 a vše vypadalo na jasný postup Turků. Slavia ale v posledních minutách předvedla neuvěřitelné zmrtvýchvstání. V 77. minutě proměnil nařízenou penaltu Richard Dostálek a o pár minut později vsítil kontaktní druhý gól střídající Tomáš Hrdlička. Sešívaní v posledních minutách tlačili domácí a vypracovali si standardní situaci. Její exekuce se ujal Karel Piták a jeho centr propadl nikým netečován do brány Beşiktaşe. Slavia by díky pravidlu o gólech na hřišti soupeře v tu chvíli postupovala dále, pomezní rozhodčí však nepochopitelně odmával ofsajdové postavení jednomu z útočících hráčů sešívaných a branku neuznal. Zbylé minuty si už hráči domácího celku dění na trávníku pohlídali a Slavia se tak smolně rozloučila s Pohárem UEFA těsně před branami čtvrtfinále.

Pokud chcete s námi zavzpomínat na slavnou sešívanou historii, sledujte pravidelně každou středu naše sociální sítě, kde vám přineseme plno zajímavostí.

1. kolo

Royal Excel Mouscron - SK Slavia Praha 2:2
Branky: 72. a 90. z pen Mbo Mpenza - 41. Vachoušek, 48. Petrouš
Sestava: Černý - L. Došek, Bejbl, Petrouš, Hrdlička - Dostálek, Gedeon (80. Suchopárek), Skácel - T. Došek (85. Kuka), Vachoušek, Adauto (62. Piták)

SK Slavia Praha - Royal Excel Mouscron 5:1
Branky: 3. a 40. T. Došek, 8. Gedeon, 43. Vachoušek, 80. Adauto - 83. vlastní
Sestava: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Skácel - Piták, Dostálek (81. Hrdlička), Gedeon, Kuchař - T. Došek (66. Kuka), Vachoušek (74. Adauto)

2. kolo

Partizan Bělehrad - SK Slavia Praha 3:1
Branky: 6. Lazović, 33. Ilić, 70. Vukić - 57. Dostálek
Sestava: Černý - L. Došek, Bejbl, Petrouš, Skácel - Piták, Dostálek, Gedeon, Kuchař (46. Kuka) - T. Došek (75. Adauto), Vachoušek (90. Müller)

SK Slavia Praha - Partizan Bělehrad 5:1 po prodl.
Branky: 11. a 41. Vachoušek, 87. z pen. Petrouš, 94. Gedeon, 110. Adauto - 90. Ivić
Sestava: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Hrdlička (107. Kuchař) - Piták, Gedeon, Dostálek, Skácel - Vachoušek (91. Adauto), T. Došek (79. Kuka)

3. kolo

PAOK Soluň - SK Slavia Praha 1:0
Branka: 51. Georgiadis
Sestava: Černý - L. Došek, Petrouš, Müller, Skácel - Piták, Dostálek, Gedeon, Kuchař (73. Kuka) - T. Došek (79. Adauto), Vachoušek (88. Hrdlička)

SK Slavia Praha - PAOK Soluň 4:0
Branky: 13. Skácel, 51. Vachoušek, 89. a 90. Kuka
Sestava: Černý - L. Došek, Petrouš, Müller, Hrdlička - Piták (87. Kuchař), Dostálek, Gedeon, Skácel - T. Došek (82. Adauto), Vachoušek (75. Kuka)

4. kolo

SK Slavia Praha - Beşiktaş JK 1:0
Branka: 62. T. Došek
Sestava: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Bejbl - Piták, Gedeon, Dostálek, Skácel (87. Hrdlička) - T. Došek (80. Adauto), Vachoušek (74. Kuka)

Beşiktaş JK - SK Slavia Praha 4:2
Branky: 41. Pancu, 61. Guiaro, 66. Dursun, 70. Mansiz - 77. z pen. Dostálek, 84. Hrdlička
Sestava: Černý - L. Došek, Müller, Petrouš, Bejbl (67. Kuka) - Piták, Gedeon, Dostálek, Skácel - T. Došek (72. Adauto), Vachoušek (78. Hrdlička)