Futbal - 31.03.2020 14:55

Pred dvoma rokmi zažiaril Zlatan pri príchode do Ameriky

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič je pomerne kontroverznou postavou vo svete tohto športu. Je známy zaujímavými výrokmi, ktorými sa často prirovnáva k najlepšiemu hráčovi sveta. Je niekto ako Chuck Norris vo futbalovom ponímaní. Svoje kvality však ukázal nejeden raz. Pred dvoma rokmi sa presunul do Ameriky a jeho debut bol ako z ríše snov.

Upísal sa klubu Los Angeles Galaxy a premiéru si odbil 31. marca 2018. Jeho tím hostil Los Angeles FC a po prvom polčase to pre družinu okolo Švéda nevyzeralo dobre. Galaxy prehrávali 0:2 a inkasovali aj krátko po začiatku druhej polovice hry. Zdalo sa, že je o všetkom rozhodnuté, ale to by nemohol v 71. minúte na trávnik vybehnúť práve Ibrahimovič. Zlatan sa dostal do hry za stavu 1:3 a jeho úloha tak bola jasná, vybojovať pre tím aspoň bod. Netrvalo dlho a domáci znížili na 2:3. Na tom sa však Ibrahimovič ešte nepodieľal. Po šiestich minútach na trávniku ale dokázal, prečo je obrovskou hviezdou. Napriahol totiž z veľkej vzdialenosti a vyrovnal na 3:3. Aby toho nebolo málo, v prvej minúte nadstaveného času strhol vedenie na stranu domácich presnou hlavičkou a pri svojom debute sa tak stal hlavnou hviezdou.