Co to mělo znamenat? Běloruský gólman nevídaně šokoval soupeře

Autor: kal
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Více bizarní dění než v Bělorusku byste ve světe nyní stěží hledali. V zemi, kde se i přes pandemii koronaviru stále hraje elitní hokej a fotbal s diváky, byla k vidění opravdu neuvěřitelná situace. V závěru sobotního zápasu finále hokejové nejvyšší soutěže mezi Minskem a Soligorskem domácí brankář nevídaně a docela drze narušil akci hostů ze střídačky.

Už s tak velkým podivem jedinou stále probíhající hokejovou soutěž v Evropě opepřil ještě podivnější okamžik.

Junosť Minsk, tým z hlavního města Běloruska v druhém domácím finálovém utkání prohrával od 48. minuty 1:3, o sedm minut později ale proti Soligorsku snížil na rozdíl jediného gólu a tak se trenéři rozhodli pro hru bez brankáře. Hosté se však i proti šesti hráčům dostali do brejku. Trefu do prázdné jim ale překazil gólman Minsku Igor Brikun, když ze střídačky projíždějícímu soupeři vypíchl puk hokejkou.

Neuvěřitelně drzý kousek, kterému mohli jen těžko uvěřit přihlížející diváci, rozhodčí nepotrestali a hra normálně pokračovala. Brikunův zásah soupeře sice šokoval, ale nijak nenarušil cestu za cenným vítězstvím 3:2 a vyrovnáním finálové série běloruské Extraleague na 1:1. Po vybojovaném zápase tak trenér Soligorsku Juri Fajkov neměl důvod komentovat bizarní moment.

Bitva o mistra Běloruska pokračuje v úterý od 18.30 a nezabrání tomu ani rostoucí počet nakažených Bělorusů novým koronavirem COVID-19. Nyní je ve východoevropském státě potvrzeno 152 případů.

Nemoc i válka. Kdy se už v historii zastavil fotbal a hokej?