Autor:
0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Vyrovnáno. Série o postup do švédské ligy mezi MODO Hockey, za které chytá brankář Patrik Bartošák, a IF Björklöven je po dvou úvodních duelech nerozhodná 1:1. MODO na domácí půdě padlo 0:3, nepomohlo ani 39 zákroků českého gólmana.

Stejně jako v zahajovacím duelu si Bartošák na práci stěžovat nemohl. V Björklövenu (4:3 v prodloužení) měl 54 zákroků. V domácí odvetě, která už se hrála kvůli hrozbě koronaviru bez fanoušků, na něho šlo 42 střel.

Na tři z nich nestačil, jednu branku Bartošák inkasoval v oslabení. Až do 56. minuty bylo skóre otevřené (0:2), ale střelci MODO se tentokrát neprosadili. Za Björklöven skórovali švédský útočník Weigel, Američan Vesel a Kanaďan Hutchings. Americký brankář Joe Cannata k čistému kontu potřeboval 33 zákroků.

Série by měla pokračovat v sobotu na hřišti nejlepšího týmu Allsvenskan v Björklövenu.

Gólman Patrik Bartošák s ve Švédsku blýskl parádním zákrokem, kterým přispěl k výhře svého Modo v prodloužení nad Björklövenem