Autor: ČTK, iSport.cz
0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

SOUHRN | Útočník Ondřej Palát vstřelil v NHL jediný gól Tampy Bay, která podlehla v Torontu 1:2. David Pastrňák a David Krejčí připravili rozdílovou trefu Bostonu u výhry 2:0 v Philadelphii. Petr Mrázek nastoupil k prvnímu utkání po otřesu mozku a 23 zákroky dovedl Carolinu k vítěztví 5:2 na ledě Detroitu. Za poražené jednou asistoval Filip Hronek. Pavel Zacha přihrávkou neodvrátil prohru New Jersey 2:5 s Pittsburghem.

Toronto vedlo od 13. minuty trefou Williama Nylandera. Ještě v úvodní třetině trefil Palát tyč, ale ve 36. minutě přece jen vyrovnal po rychlém protiútoku z dorážky. Český útočník má na kontě 17 branek, pouze v sezoně 2013/14 jich dal více (23). Zápas rozhodl na začátku poslední části Auston Matthews a 47. gólem sezony se přiblížil v tabulce střelců NHL na rozdíl jedné branky vedoucí dvojici David Pastrňák, Alexandr Ovečkin.

V Philadelphii, která do utkání vstupovala se sérií devíti vítězství, se čekalo až do 39. minuty a padl po české akci. Krejčí poslal puk v přesilové hře křížným pasem doleva Pastrňákovi, který posunul kotouč na modrou čáru a Matt Grzelcyk střelou bez přípravy otevřel skóre. Patrice Bergeron přidal v 55. minutě druhý gól. Tuukka Rask v den svých 33. narozenin kryl 36 střel a připsal si padesátou nulu v NHL. Boston je prvním týmem v sezoně, který má už sto bodů.

Mrázek nehrál od 22. února, kdy odstoupil z utkání po kolizi s útočníkem Toronta Kylem Cliffordem. Český gólman pustil dva góly, kterými Detroit dvakrát vyrovnal skóre. V prvním případě i s přispěním Hronka. Závěrečná třetina ale vyzněla pro Carolinu, která i díky dvěma trefám Sebastiana Aha odskočila z 2:2 na konečných 5:2.

Po přihrávce Zachy vyrovnal v první třetině Nikita Gusev střelou z pravého kruhu na 1:1. V dalším průběhu utkání ale úřadoval Jevgenij Malkin, který nejdříve přihrál na druhý gól Pittsburghu a poté svými trefami zvyšoval ve třetí třetině na 3:1 a 4:2.

Hosté: 35:23. Palát

Domácí: Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly, Holl, Dermott, Barrie, Sandin – W. Nylander (A), Matthews, Hyman (A) – Marner (C), Tavares, Kapanen – Malgin, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Clifford.

Hosté: Vasilevskij (McElhinney) – Černák, McDonagh (A), Shattenkirk, Sergačjov, Bogosian, Coburn – Kučerov, Cirelli, Killorn (A) – Coleman, B. Point, Palát – Gourde, T. Johnson, Verhaeghe – Goodrow, Paquette, Maroon.

Kozari, L’Ecuyer – Driscoll, Amell

Scotiabank Arena, Toronto

Návštěva

19 124 diváků

Domácí: 42:45. Lehkonen, 48:40. Vejdemo

Hosté: 20:51. Johansen, 23:01. Järnkrok, 28:18. F. Forsberg, 36:00. F. Forsberg

Domácí: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Folin, Ouellet – Armia, Danault, Byron (A) – Gallagher (A), Domi, Hudon – Weal, Suzuki, Lehkonen – Weise, Evans, Vejdemo.

Hosté: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Holzer, Tinordi – Järnkrok, Johansen, Sissons – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Arvidsson, Turris, Trenin.

Lambert, Furlatt – Barton, Cormier

Bell Centre, Montreal

Návštěva

21 021 diváků

Domácí: 12:46. N. Gusev, 50:24. Wood

Hosté: 08:29. Rodrigues, 24:15. J. Schultz, 47:11. Malkin, 53:18. Malkin, 58:45. Letang

Domácí: Blackwood (Schneider) – P. K. Subban, Müller, Severson, Mermis, Tennyson, C. Carrick – Palmieri (A), Hischier (A), Wood – J. Anderson, Zajac (A), J. Hughes – N. Gusev, Zacha, Bratt – Hayden, Rooney, Kuokkanen. Hlavní trenér: Alain Nasreddine.

Hosté: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Sheary, Crosby (C), Zucker – Rust, Malkin (A), Marleau – Hörnqvist, McCann, Rodrigues – Lafferty, Blueger, B. Tanev. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Brandon Blandina, Francis Charron. Čároví: Ryan Daisy, Tony Sericolo

Prudential Center, Newark

Návštěva

13473 diváků

Domácí:

Hosté: 38:39. Grzelcyk, 54:40. Bergeron

Domácí: Hart (Elliott) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Hägg, Gostisbehere, Braun – Giroux (C), Couturier (A), Voráček (A) – Farabee, K. Hayes, Konecny – Laughton, D. Grant, Pitlick – M. Raffl, N. Thompson, Aube-Kubel.

Hosté: T. Rask (Halák) – Chára (C), McAvoy, J. Moore, Clifton, Grzelcyk, Lauzon – Marchand (A), Bergeron (A), Pastrňák – N. Ritchie, Krejčí, O. Kaše – Kuraly, Coyle, DeBrusk – Nordström, P. Lindholm, Wagner.

Brenk, Pollock – Racicot, Cherrey

Wells Fargo Center, Philadelphia

Návštěva

19 689 diváků

Domácí: 13:28. Bertuzzi, 35:26. Ehn

Hosté: 08:58. Geekie, 29:30. Niederreiter, 41:38. Williams, 44:23. Aho, 57:58. Aho

Domácí: J. Bernier (Howard) – Hronek, Daley, Biega, Nemeth, G. Lindström, Ericsson, Bowey – Mantha, D. Larkin (A), Bertuzzi – Gagner, Filppula, Helm – Glendening (A), Fabbri, Timashov – Ehn, Nielsen (A).

Hosté: Mrázek (A. Forsberg) – Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Martinook (A), Geekie, Foegele.

Hebert, Lee – Toomey, Berg

Little Caesars Arena, Detroit

Návštěva

17 511 diváků

Domácí: 41:23. Hintz, 51:52. Cogliano

Hosté: 00:19. Fox, 10:12. Zibanejad, 27:03. Kakko, 37:18. Kakko

Domácí: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell (A), Johns, Heiskanen, Sekera, Oleksiak – Perry, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Comeau, Faksa, Dickinson – Janmark, Dowling, Cogliano.

Hosté: Šesťorkin (H. Lundqvist) – Fox, R. Lindgren, Trouba, Br. Smith, DeAngelo, M. Staal (A) – Bučněvič, Zibanejad (A), Di Giuseppe – Fast (A), R. Strome, Panarin – J. Gauthier, Chytil, B. Howden – Kakko, McKegg, Lemieux.

Meier, Pochmara – Gawryletz, Suchánek

American Airlines Center, Dallas

Návštěva

18 195 diváků

Domácí: 01:57. Gaudette, 02:41. Toffoli, 22:14. MacEwen, 37:51. Horvat, . J. T. Miller

Hosté: 01:36. Ladd, 19:03. Eberle, 37:00. B. Nelson, 44:32. B. Nelson

Domácí: Demko (Domingue) – Q. Hughes, Ch. Tanev (A), Edler (A), Stecher, Fantenberg, T. Myers – Pearson, Horvat (C), Boeser – J. T. Miller, E. Pettersson, Toffoli – Roussel, Gaudette, MacEwen – Motte, B. Sutter, Virtanen.

Hosté: Varlamov (Greiss) – Leddy, Pulock, D. Toews, Mayfield, A. Greene, Dobson – Lee (C), Barzal, Eberle – Ladd, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – Beauvillier, Pageau, Komarov – M. Martin, Brassard, Clutterbuck (A).

Dwyer, O’Rourke – Gibbons, Alphonso

Rogers Arena, Vancouver

Návštěva

18 871 diváků

Domácí: 02:02. Silfverberg, 02:45. Deslauriers, 11:17. Deslauriers, 11:49. Deslauriers, 29:52. Rakell

Hosté: 26:06. B. Tkachuk, 53:46. White

Domácí: R. Miller (Stolarz) – Irwin, Manson (A), Del Zotto, Ja. Larsson, Hakanpää, Djoos – Heinen, Getzlaf (C), Milano – Silfverberg (A), Henrique, Rakell – Sherwood, Steel, Jones – Rowney, Backes, Deslauriers.

Hosté: M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Wolanin, Englund – B. Ryan, White, B. Tkachuk (A) – Co. Brown, Tierney, Balcers – Hawryluk, N. Paul, Duclair – Sabourin, Peca, Boedker.