Starší dorostenky doma vítězně nad Pardubicemi

St.dky 7.3.2020_VM-PceTJ Sokol Velké Meziříčí – DHK Pardubice 24:23 (11:9)

Souboj se soupeřkami, se kterými se často setkáváme v přípravě, začal z naší strany na výbornou. Sice jsme v domácím prostředí nastupovali z důvodů nemoci a zranění pouze s devíti hráčkami. Tento fakt jsme však nahrazovali bojovností a týmovým sepětím. Dodržování taktických pokynů, nepropustná a velmi dobře fungující defenzíva, nápadité, jednoduše řešené a efektivně zakončované útočné akce znamenaly po odehrání patnácti minut pětigólový náskok (7:2, 9:4). Následně jsme neproměnili velmi dobré příležitosti z bezprostřední blízkosti, soupeřky kontrovaly a začaly postupně ubírat z našeho náskoku. Po nástřelu do obličeje se měnily i naše brankářky. Eliška Homolová a Aneta Trojanová byly oporami týmu a přispěly svým dílem ke zdařilé hře. Škoda, že jsme si v této fázi souboje vybrali „slabé okamžiky", dlouhých deset minut i přes změny v sestavě a v útočném rozestavění se nedokázali gólově prosadit. Rázem se odstup zmenšil na minimální (10:9). Po oddechovém čase jsme se zvedli, závěr první třicetiminutovky si dokázali „ohlídat" a na přestávku odcházeli s dvoubrankovým náskokem. Po změně stran jsme se opětovně mohli opřít o důslednou defenzívu, odtud pak podnikat brejkové akce, které se dařilo většinou brankově zakončovat. Opětovně z toho bylo pětigólové vedení (40. minuta 18:13). Pardubické díky početnější hráčské lavičce udržovaly vysoké tempo hry, dostávaly nás tím pod tlak, my chybovali a náskok se tenčil. Diváci byli svědky dramatické podívané, když v 52. minutě bylo srovnáno. Samotný závěr druhé půle měl stejný scénář té předchozí, když jsme dokázali zmobilizovat síly a před zraky kondičního trenéra Davida Oudy, uhájili nejtěsnější vedení, ufff...

Herně i střelecky vynikala nad ostatní Lenka Pacalová.

Doufejme, že během nadcházejících jarních prázdnin kvalitně potrénujeme, dáme se zdravotně dohromady a v nadcházejícím soutěžním kole udržíme jarní neporazitelnost. Zajíždíme na hřiště aktuálně vedoucího týmu HC Háje Praha, kde hrajeme v netradičně brzkém nedělním dopoledni. Pražankám jsme v dobře rozehraném podzimním souboji podlehli na domácí půdě až v samotném závěru čtyřgólovým rozdílem. Takže, ...

7 - m hody 2/1 : 3/3, vyloučení 3:2.
Sled branek: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:4, 9:4, 9:8, 10:8, 10:9, 11:10, 13:10, 15:11, 16:13, 18:13, 18:15, 19:15, 19:18, 20:18, 20:20, 22:22, 24:22.

Hrály: Homolová Eliška, Trojanová Aneta – Pacalová Lenka (12/1), Slámová Karolína (6), Pospíšilová Markéta (5), Borkovcová Tereza (1), Puffer Natálie, Kuřátková Klára, Šmídová Tereza, Koudelová Natálie, Houdková Valerie.
Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.