Čtvrtek 28.3 16:00 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

• Basstard Beatz w. Magenta & Tony P

Čtvrtek 28.3 21:00 - Klub K2 Sokolský ostrov 1, České Budějovice

Finále v Soběslavi! Spartak vyřadil Radomyšl a vyzve Pelhřimov

Střelec hattricku Milan Dančišin (vlevo) a Martin Hraňo otevřeli svou spoluprací skóre zápasu v první třetině dvěma góly. Soběslav smetla Radomyšl 8:3 a zahraje si finále proti Pelhřimovu. , Autor: Josef Janda

Střelec hattricku Milan Dančišin (vlevo) a Martin Hraňo otevřeli svou spoluprací skóre zápasu v první třetině dvěma góly. Soběslav smetla Radomyšl 8:3 a zahraje si finále proti Pelhřimovu.     Autor: Josef Janda

SOBĚSLAV - Hokejisté soběslavského Spartaku navázali na úspěšnou páteční bitvu z píseckého ledu a v neděli večer porazili Radomyšl v semifinále play-off krajské hokejové ligy i podruhé. Fanoušci sledovali na soběslavském ledě další střeleckou explozi a úspěšnou cestou Spartaku provázel podobně jako v pátek Milan Dančišin. Hokejista druholigového Tábora si připsal hattrick (3+1) a po vítězství 8:3 oslavil s týmem postup do finále. Podobně plodný večer prožil také Adam Přibyl. Další čtyřbodový hráč (1+3) sehrál roli nahrávače. Kromě 11 gólů si užili fanoušci kupu bonusových trestů, zejména na straně frustrované Radomyšle.

Soběslavští prožívají nejúspěšnější sezonu za poslední roky a hluboko ze vzpomínek lovili dobu před 15 lety, kdy hráli finále naposledy. V závěrečných bitvách vyzve Spartak suveréna základní části z Pelhřimova. Tým z Vysočiny zvládl vyhrát v druhém semifinále také na ledě Strakonic, kde po famózním závěru dvěma góly dotáhl ztrátu a zvítězil v prodloužení. Soběslav se tedy představí ve finále doma opět v neděli. Letošní ročník tak už může skončit na jejím ledě 15. března.

OLH Spartak Soběslav – TJ Sokol Radomyšl 8:3 (2:0, 4:1, 2:2), branky a nahrávky: 10. Hraňo (Dančišin), 20. Dančišin (Hraňo), 23. Žákovský, 32. Přibyl, 35. Dančišin (Kubeš, Přibyl), 38. Kubeš (Přibyl), 45. Dančišin (Hraňo), 54. Hák (Přibyl) – 35. Vlk, 51. Procházka, 57. Vlk, rozhodčí Kraval, Květoň – Karlín, Šesták, vyloučení 6:7, navíc O. Liška (Soběslav), Strnad, Jungbauer (Radomyšl) všichni 10 minut, Procházka (Radomyšl) 5 minut + do konce, Volf (Radomyšl) 10 minut + do konce, využití 3:1, v oslabení 1:0, 608 diváků.

Soběslav: J. Dvořák – Tržil, Kanov, Liška, Kubeš, Sládek, Hubáček, V. Pánek, Čížek – Hák, Žákovský, Píha, Dančišin, Přibyl, Hraňo, O. Pánek, M. Novák, Škoda, Pauš, Himpan, Zajíc

Radomyšl: Kříž (41. Žilinčík) – Procházka, Šafář, Hřebíček, Vejda, Burkoň, Turek – Vlk, Hovora, Jungbauer, A. Novák, Strnad, Karbulka, Brož, Šimoník, Volf.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete více. Trenér Soběslavi David Pánek přiblíží pocity z postupu do finále a srovná oba duely proti Radomyšli. Zmíní také důležitost Milana Dančišina.

Střelec hattricku Milan Dančišin z druholigového Tábora se rozpovídá o tom, jaké to je si zahrát v Soběslavi krajskou ligu. Připomene také důležité okamžiky dvou semifinálových klání, v nichž sehrál významnou roli.