SESTŘIH: Karviná - Příbram 2:0. Třetí výhra, domácí na jaře jedou

0
Video se připravuje ...
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Karviné ve 24. kole první ligy zvládli důležitý zápas o udržení a s poslední Příbramí si poradili 2:0. O výhře domácích rozhodli Kristi Qose s Abdulrahmanem Taiwo a Slezané vyhráli třetí z dosavadních čtyř jarních utkání, ve kterých navíc ani jednou neinkasovali.

Domácí: 43. Qose, 75. Taiwo

Hosté:

Domácí: Neuman – Ndefe, Šindelář, Rundić, Jan Moravec – Smrž, Qose (86. Bukata), Janečka (C) (73. Marek Hanousek) – Ba Loua, Lingr (79. V. Vukadinović), Taiwo.

Hosté: Kočí – Pazdera, Šimek, Tregler, Cmiljanović – Voltr (53. Kříž), Soldát (86. Slepička), Polidar, Zorvan, Jan Rezek (C) (76. Jindráček) – Michal Škoda.

Náhradníci

Domácí: Pastornický, Hanousek, Vukadinović, Bukata, Kubala, Petráň, Mangabeira

Hosté: Vantruba, Šašinka, Slepička, Kvída, Kříž, Jindráček, Sehit

Karty

Domácí: Šindelář, Jan Moravec, Qose

Hosté: Soldát, Tregler, Michal Škoda, Zorvan

Královec – Nádvorník, Mokrusch – Cihlář.

Městský stadion Karviná, Karviná

Návštěva

3116 diváků

Karviná se musela obejít bez brankářské jedničky Petra Bolka, kterého zastoupil Vladimír Neuman a nakonec si hned při prvním startu v nejvyšší soutěži připsal v důležitém zápase čisté konto. Duel z tribuny sledoval i Bohumil Páník, který by se měl podle spekulací stát novým trenérem Příbrami.

SESTŘIH: Karviná - Příbram 2:0. Další výhra pro rozjeté Slezany po výborném výkonu

Hosté se uchýlili k tvrdé hře, se kterou si Karvinští dlouho nevěděli rady a do první šance se dostal Příbram. Ve 20. minutě šel na Neumana sám Škoda, ale domácí skvěle zasáhl. Velkou příležitost poté na druhé straně zahodil Taiwo, jenž byl po přihrávce Lingra sám před odkrytou brankou, ale minul.

Karviná se ujala vedení dvě minuty před přestávkou. Ba Louův centr odhlavičkoval Tregler pouze do Janečky, od něhož se míč odrazil ke Qosemu a ten se nemýlil. Albánský reprezentační záložník si při čtvrtém startu připsal první gól v české nejvyšší soutěži.

Po přestávce oba soupeři promarnili několik šancí, ale prosadil se až Taiwo v 75. minutě. Nigerijského útočníka našel přesným centrem Ba Loua a Taiwo, jenž přišel do Karviné v zimě z Dunajské Stredy, si se štěstím připsal už třetí branku ve čtyřech jarních zápasech.

Chvíli na to spálil další velkou šanci domácích Lingr, ale po kombinaci s Ba Louou střílel těsně vedle. Další gól mohl přidat Vukadinovič, ale ani on po úniku netrefil branku. Karviná tak bodovala i ve čtvrtém jarním utkání, ve kterých navíc stále neinkasovala. V tabulce ji patří 13. příčka s odstupem devíti bodů od poslední Příbrami.

MFK Karviná Vše o klubu ZDE

1. FK Příbram Vše o klubu ZDE

Karviná - Příbram: Lingr si skvěle vyměnil míč s Ba Louou a rána se otřela o tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Příbram: Duo Ba Loua + Taiwo znovu udeřilo! Domácí vedou už 2:0

Karviná - Příbram: Obří šance Slezanů! Ale pojistku Qose ani Lingr nepřidali

Karviná - Příbram: Treglerovu hlavičku si pokryl Neuman

Karviná - Příbram: Šimka v tutovce skvělým skluzem zastavil Ndefe!

Karviná - Příbram: Rezkova střela byla nadvakrát zblokována

Karviná - Příbram: Šimek ve vápně stáhl Lingra k zemi! Ale sudí už pískal ofsajd

Karviná - Příbram: Znovu šílené hrubky v defenzivě! Taiwo se dostal k nebezpečné ráně

Karviná - Příbram: Závar před hostující bránou! Lingrovu střelu zastavil Kočí

Karviná - Příbram: Qose dorazil míč po standardce do sítě a domácí vedou 1:0!

Karviná - Příbram: Pazderova rána zpoza vápna byla nepřesná

Karviná - Příbram: Polidarův centr raději posunul Neuman nad břevno

Karviná - Příbram: Tutovka domácích! Ale Lingr, ani Taiwo ji trochu komicky neproměnili

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905