Liberec a Karviná jsou ve Fortuna lize i nadále neporaženi. Severočeši deklasovali Opavu 4:0

Fotbalisté Liberce a Karviné drží jarní neporazitelnost. Severočeši deklasovali ve 24. kole Fortuna ligy Opavu 4:0, Karviná si poradila 2:0 s Příbramí. Zápas mezi Teplicemi a Slováckem skončil bez branek.

Tento článek je více než rok starý.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autor druhého gólu Liberce Kamso Mara (uprostřed) slaví se svými spoluhráči.

Autor druhého gólu Liberce Kamso Mara (uprostřed) slaví se svými spoluhráči. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

FC Slovan Liberec - SFC Opava 4:0

Po opatrnějším úvodu domácí ve 27. minutě hned z první větší šance otevřeli skóre. Mara obloučkem za obranu vyslal Kuchtu, který na hranici ofsajdu převzal míč a zblízka překonal brankáře Fendricha. Liberecká dvojice se již za tři minuty podepsala pod další gól. Kuchta v pokutovém území spadl po kontaktu s Rychlým a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Guinejec Mara. Opavští u sudího Zelinky marně reklamovali, že Kuchta pád nasimuloval, na utkání videorozhodčí nebyl.

Slavia napravila zaváhání z Ďolíčku a porazila Opavu 2:0. Plzeň rozstřílela Příbram 4:0, Bucha dal hattrick

Číst článek

V závěru úvodního poločasu ještě Fendrich zneškodnil Kuchtovu hlavičku a z brankové čáry míč odvrátil Hrabina. Malinského střelu z dobré pozice pak opavská obrana odvrátila na roh.

Severočechům ve 47. minutě daroval třetí gól velkou chybou Fendrich. Ten při odkopu špatně trefil míč přímo ke Kuchtovi, který ho snadno dostal do odkryté branky. Liberecký útočník podruhé za sebou vstřelil v lize dva góly. Kuchta o chvíli později připravil dobrou pozici pro Balutu. Rumunský záložník ale přestřelil a pak zahodil ještě několik dalších šancí, když trefil tyčku, Fendricha a pak mířil dvakrát mimo. Předtím z ojedinělé opavské možnosti Rychlý trefil břevno.

V 87. minutě uzavřel skóre Malinský, jenž obral o míč Rychlého a Fendricha překonal ranou pod břevno. Liberec v nejvyšší soutěži porazil Opavu poprvé po třech zápasech a poskočil na šesté místo tabulky. Slezský tým venku v nejvyšší soutěži podvanácté za sebou nevyhrál a posedmé v řadě na hřištích soupeřů ani nedal branku.

Vrrrm, brrrm! 🚌 @Slezský FC Opava může jet svým krásným novým autobusem zpátky do Slezska, na cestu jsme jim přibalili čtyři branky... 😇 #FCSL #LIBOPA

16:20 – 08. 03. 2020

1 51

MFK Karviná - 1. FK Příbram 2:0

Karviná se musela obejít bez brankářské jedničky Petra Bolka, kterého zastoupil Vladimír Neuman a nakonec si hned při prvním startu v nejvyšší soutěži připsal v důležitém zápase o udržení čisté konto. Duel z tribuny sledoval i Bohumil Páník, který by se měl podle spekulací stát novým trenérem Příbrami.

Trenér Nádvorník skončil na lavičce fotbalistů Příbrami. O jeho nástupci vedení klubu jedná

Číst článek

Hosté se uchýlili k tvrdé hře, se kterou si Karvinští dlouho nevěděli rady, a do první šance se dostal Příbram. Ve 20. minutě šel na Neumana sám Škoda, ale domácí skvěle zasáhl. Velkou příležitost poté na druhé straně zahodil Taiwo, jenž byl po přihrávce Lingra sám před odkrytou brankou, ale minul.

Karviná se ujala vedení dvě minuty před přestávkou. Ba Louův centr odhlavičkoval Tregler pouze do Janečky, od něhož se míč odrazil ke Qosemu a ten se nemýlil. Albánský reprezentační záložník si při čtvrtém startu připsal první gól v české nejvyšší soutěži.

Po přestávce oba soupeři promarnili několik šancí, ale prosadil se až Taiwo v 75. minutě. Nigerijského útočníka našel přesným centrem Ba Loua a Taiwo, jenž přišel do Karviné v zimě z Dunajské Stredy, si se štěstím připsal už třetí branku ve čtyřech jarních zápasech.

Chvíli na to spálil další velkou šanci domácích Lingr, ale po kombinaci s Ba Louou střílel těsně vedle. Další gól mohl přidat Vukadinovič, ale ani on po úniku netrefil branku. Karviná tak bodovala i ve čtvrtém jarním utkání, ve kterých navíc stále neinkasovala. V tabulce jí patří 13. příčka s odstupem devíti bodů od poslední Příbrami.

🕛KONEC // I ve čtvrtém jarním utkání nedokázala Příbram skórovat a nezvládla tak důležité utkání v Karviné #KARPRI

16:23 – 08. 03. 2020

1

FK Teplice – 1. FC Slovácko 0:0

Špatný terén nedovolil sehrát minulý domácí zápas Teplic s Libercem a ani tentokrát nebyl trávník na Stínadlech o mnoho lepší. Hluboká půda nahrávala spíše důrazné hře s velkou bojovností, fotbalovým akcím nijak nenahrával. I proto si žádný z týmů nevypracoval větší převahu. Domácí byli střelecky aktivnější, ale soupeře nedokázali přehrát.

Kvůli nezpůsobilému trávníku byl odložen zápas s Libercem, na léto Teplice plánují výměnu pažitu

Číst článek

První se do šance dostali Severočeši díky trestnému kopu Kučery ve 27. minutě, který zakončil hlavičkou Shejbal, ale brankář Trmal jeho pokus vytlačil na roh. Hosté trpělivě čekali na rychlé akce a ve 37. minutě se jim podařilo protáhnout po levé straně, ale Jurečka se kličkou na Grigara nechal vytlačit z dobré střelecké pozice a domácí gólman jeho střelu vyrazil.

Podruhé Slovácko mohlo uhodit v 57. minutě, kdy se dostal k hlavičkovému pokus osamocený Zajíc, ale nebyl dostatečně důrazný a neprosadil se ani Kohút. Domácí kouč Hejkal reagoval na vývoj hry dvojím střídání, ale na stále těžším hlubokém terénu se zjevně lépe pohybovali hosté.

Závěr ale patřil favorizovanému Slovácku, které se stále více tlačilo před teplickou branku, převahu ještě zvýraznil příchod Petržely. Zkušený záložník hned při své první akci připravil šanci pro Navrátila, ale ten se nedokázal trefit mezi tři tyče. Velkou možnost spálil i další náhradník Zahustel, a tak Slovácko nakonec může litovat, že v Teplicích, které v 90. minutě po druhé žluté kartě přišli o vyloučeného Hyčku, nevyhrálo.

90' Ani po devadesáti minutách branka nepadla. Slovácko sice drželo téměř celý druhý poločas Teplice na vlastní polovině, ale k přesnému zakončení nedošlo.

#zaslovacko #tepslo

16:56 – 08. 03. 2020

1

24. kolo první fotbalové ligy:

FC Slovan Liberec - SFC Opava 4:0 (2:0)
Branky: 27. a 47. Kuchta, 30. Mara z pen., 87. Malinský. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hurych. ŽK: Chaluš, Baluta - Jursa, Schaffartzik. Diváci: 3891.

MFK Karviná - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 43. Qose, 75. Taiwo. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Šindelář, Moravec, Qose - Soldát, Tregler, Michal Škoda, Zorvan. Diváci: 3116.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Rejžek - Caletka, Leška - Ardeleanu (video). ŽK: Hyčka, Shejbal, Vondrášek (všichni Teplice). ČK: 90. Hyčka. Diváci: 1665.

and, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít