Čeští filmaři slaví obrovský mezinárodní úspěch. Ovládli soutěž 48 Hour Film Project

Soutěžní tým Popojedem | 48 Hour Film Project
Oba týmy tak slaví nebývalý úspěch a těší se na promítání svých filmů v Cannes v rámci přehlídky Short Film Corner.
cesti-filmari-slavi-obrovsky-mezinarodni-uspech-ovladli-soutez-48-hour-film-project-4
Vítězný tým Popojedem | 48 Hour Film Project Praha
Na filmové finále 48 Hour Film Projectu se včera do Rotterdamu sešli filmaři z celého světa. A jak už jsme uvedli výše, přehlídce dominovali Češi. Tým Popojedem byl v Rotterdamu zastoupen Janem Chramostou a Jankem Cingrošem a dalšími 13 členy svého týmu, se kterými vyhrál 48 Hour Film Project Praha 2019 za film "Good Catch".
Tým "Popojedem" s hlavní cenou 48 Hour Film Project z roku 2020
Tým "Popojedem" s hlavní cenou 48 Hour Film Project z roku 2020 | David Schöbl
Tým Electric Dinosaur Films postoupil do finálového kola nové soutěže World Film Challenge, kterou vyhrál, s filmem "Heretic" a byl na holandské soutěži zastoupen producentem Steenem Agro.

Vítězný tým Popojedem není v rámci "čtyřicet osmičky" žádným nováčkem, přehlídky se účastnil již šestkrát. Před několika lety tým natočil film "Bio Buddy", s nímž slavil obrovský úspěch, když v celosvětovém klání skončil těsně pod vrcholem. Tenkrát tvůrci slavili v Seattlu, letos si zasloužený úspěch užívají v evropském Holandsku.
Muž vejde do baru a začne se svlékat. Bio Buddy uspěl v populární soutěži krátkých filmů v USA
Festivaly a ceny10. 3. 2017
O letošním nevídaném úspěchu českých filmařů svědčí statistiky - celosvětově se soutěže zúčastnilo odhadem 5.000 týmů ve zhruba 130 městech. Rozhovor se členy vítězných týmů můžete na Kinoboxu očekávat v následujících dnech.

48 Hour Film Project - soutěžící mají za úkol ve svém městě za 48 hodin vymyslet, natočit a fyzicky odevzdat krátký film na základě zadání, které obdrží. Následně proběhne lokální udělování cen a nejlepší film následně putuje na finále Filmapalooza, kde se vybere 12 nejlepších snímků, které budou následně promítány v Cannes v rámci Short Film Corner. Nejlepší film 48HFP na světě pak vyhrává pohár "Grand Prix", finanční odměnu a další hodnotné dary.