Plzeň udolala České Budějovice gólem z 89. minuty, Pulkrab dvěma trefami sestřelil Zlín

Fotbalisté Plzně ve 24. ligovém kole udolali doma nováčka z Českých Budějovic 1:0 a vyhráli i pátý soutěžní zápas pod slovenským trenérem Adriánem Guľou. Západočeši na druhém místě tabulky ztrácejí sedm bodů na vedoucí Slavii, která v nedělním derby přivítá Spartu. Bohemians 1905 zvítězili ve Zlíně 3:2 a poprvé v ligové sezoně venku naplno bodovali. Olomouc remizovala s Jabloncem 1:1.

Zlín/Olomouc (Aktualizováno: 19:40 7. 3. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Pulkrab v dresu pražských Bohemians hlavičkuje

Matěj Pulkrab v dresu pražských Bohemians hlavičkuje | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)

Viktoria vyhrála i čtvrté jarní kolo, s Budějovicemi se ale na tři body natrápila. Rozhodl až gól střídajícího Ondřeje Mihálika z 89. minuty, jehož střelu smolně tečoval do vlastní sítě hostující Pavel Novák. Dynamo po druhé ligové porážce za sebou zůstalo v neúplné tabulce šesté.

Trenéři pražských ‚S‘ před derby. ‚Respektujeme sílu Slavie,‘ říká Kotal. Trpišovského trápí marodka

Číst článek

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 2:3 (1:2)

Dvě branky Bohemians ve Zlíně vstřelil Matěj Pulkrab, jednu přidal Antonín Vaníček. Za domácí snižovali Dominik Simerský a Lamin Jawo. Zlín nedokázal vyhrát ani ve čtvrtém jarním zápase a zůstal na třináctém místě tabulky. Pražané si upevnili jedenáctou příčku.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 1:1 (1:0)

Jablonec v dlouhé přesilovce jen remizoval v Olomouci 1:1 a nedokázal soupeři oplatit středeční porážku 1:3 ze čtvrtfinále poháru. Skóre v 16. minutě otevřel domácí Lukáš Juliš, ale v 38. minutě byl vyloučen jeho spoluhráč Pablo González a v 75. minutě zařídil dělbu bodů střídající Kasper Hämäläinen. Jablonec v lize potřetí za sebou nezvítězil a může přijít o třetí místo. Olomouc zůstala desátá.

Další čtyři zápasy včetně derby Slavie se Spartou se hrají v neděli, kolo zakončí pondělní dohrávka Ostravy s Mladou Boleslaví.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 7. 3. 2020)