Calgary zdolalo Arizonu 3:2, na všech brankách se podílel Tkachuk. Z Čechů má bod za asistenci Zacha

Útočník Pavel Zacha přispěl k výhře New Jersey nad St. Louis asistencí na poslední gól Joeyho Andersona do prázdné branky na 4:2. Gólman Pavel Francouz se opět dostal do brankoviště Colorada, ale tentokrát se šťastného konce nedočkal. Ve Vancouveru inkasoval pět gólů z 24 střel a Avalanche tak prohráli vysoko 3:6 v zápase, ve kterém se mohli v čele Západní konference dotáhnout právě na Blues.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Flames Matthew Tkachuk (vlevo) pomohl Calgary z výhře 3:2 nad Arizonou, podílel se na všech gólech. | Foto: Sergei Belski | Zdroj: Reuters

Devils vstoupili do utkání proti obhájcům Stanley Cupu lépe, když se po necelých devíti minutách hry prosadil Jesper Bratt. Hosté ale za čtyři minuty odpověděli gólem z přesilovky, prosadil se Vince Dunn. Druhá dvacetiminutovka byla v režii domácích, svou vůbec první branku v NHL vstřelil Dakota Mermis, na kterého dvě minuty před sirénou navázal Connor Carrick. V závěrečné části oba celky přidaly ještě po jedné brance.

Voráček asistoval u osmé výhry Philadelphie v řadě, Pastrňák s Krejčím nahráli na vítězný gól Bostonu

Číst článek

Vancouver získal velmi cenné dva body výhrou nad Coloradem a nadále drží postupové pozice do play-off. Dařilo se hlavně třetí útočné řadě Canucks, když dvakrát skóroval Zack MacEwen, Adam Gaudette přidal stejný počet asistencí a Antoine Roussel vedle gólu zaznamenal dvě nahrávky. Coloradu tak skončila série venkovních vítězství, zastavila se na čísle devět.

Do utkání Detroitu s Chicagem nastoupila hned trojice českých hráčů, ale žádnému z nich se nepodařilo bodovat. I tak mohl být šťastnější domácí bek Filip Hronek, jehož Detroit díky brankám Tylera Bertuzziho a Robbiho Fabbriho ze druhé třetiny slavil teprve 16. výhru v sezóně.

Winnipeg vstoupil do utkání s Vegas velmi aktivně. Hned po půl minutě hry otevřel skóre dánský útočník Nikolaj Ehlers. Zanedlouho využili domácí také přesilovou hru a v závěru třetiny se ještě stihl prosadit Kyle Connor, jenž tak skóroval v pátém utkání po sobě. Na konečných 4:0 upravil v další přesilovce navrátilec do sestavy Mathieu Perreault.

Veledůležité utkání v rámci Pacifické divize čekalo na Calgary a Arizonu. Coyotes by se v případě výhry přiblížili svému soupeři na rozdíl jediného bodu. Do zápasu vkročili velmi dobře, na začátku druhé minuty skóroval Taylor Hall. Domácí ale odpověděli slepenými brankami na přelomu šesté a sedmé minuty, navíc se ve druhé třetině ještě trefil Mikael Backlund. Podíl na všech gólech Flames měl útočník Matthew Tkachuk. Carl Söderberg sice stihl snížit, na vyrovnání se Coyotes již nezmohli.

Anaheim doma přetlačil Toronto. Už ve čtvrté minutě se sice prosadil Carter Rowney, nicméně na druhou branku museli diváci v Honda Center čekat 46 minut. Prosadil se Adam Henrique, a jelikož za hosty už pouze snižoval William Nylander, mohli domácí slavit zisk dvou bodů.

Výsledky NHL:

New Jersey Devils - St. Louis Blues 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 9. Bratt, 27. Mermis, 38. C. Carrick, 60. J. Anderson (Zacha) - 13. Dunn, 57. Schwartz. Střely na branku: 32:33. Diváci: 14.685. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Mermis, 3. Bratt (všichni New Jersey).

Detroit Red Wings - Chicago Blackhawks 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 21. Bertuzzi, 31. Fabbri - 39. P. Kane. Střely na branku: 25:33. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Bertuzzi (oba Detroit), 3. P. Kane (Chicago).

Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 1. Ehlers, 5. Laine, 19. Connor, 34. Perreault. Střely na branku: 24:29. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Laine, 3. Perreault (všichni Winnipeg).

Calgary Flames - Arizona Coyotes 3:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 6. J. Gaudreau, 7. Brodie, 25. Backlund - 2. T. Hall, 31. Söderberg. Střely na branku: 34:34. Diváci: 19.206. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk (Calgary), 2. T. Hall (Arizona), 3. Talbot (Calgary).

Anaheim Ducks - Toronto Maple Leafs 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Rowney, 51. Henrique - 58. Nylander. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.984. Hvězdy zápasu: 1. Rowney, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Nylander (Toronto).

Vancouver Canucks - Colorado Avalanche 6:3 (2:1, 2:2, 2:0)Branky: 23. a 57. MacEwen, 2. Stecher, 13. J.T. Miller, 33. Roussel, 58. Pearson - 14. E. Johnson, 24. Landeskog, 29. Ničuškin. Střely na branku: 25:32. Pavel Francouz odchytal za Colorado 59 minut a 44 sekund, inkasoval pět gólů z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 79,2 procenta. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. MacEwen, 2. J.T. Miller (oba Vancouver), 3. MacKinnon

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít